MFOI 2024 Road Show
  1. News

CEAT Specialityৰ সহযোগত ট্ৰেক্টৰ জংচনে আয়োজন কৰিলে ITOTY 2022

RAHUL ALI
RAHUL ALI
Tractor Junction organized  ITOTY 2022 with support of CEAT Speciality
Tractor Junction organized ITOTY 2022 with support of CEAT Speciality

CEAT Specialityৰ সহযোগত ভাৰতৰ আগশাৰীৰ ডিজিটেল মাৰ্কেটিং মঞ্চ ট্ৰেক্টৰ জংচনৰ উদ্যোগত আয়োজন কৰা হয় ITOTY Award 2022 । ট্ৰেক্টৰ আৰু কৃষি সঁজুলি নিৰ্মাতাসকলৰ উদ্ভাৱন আৰু কঠোৰ পৰিশ্ৰমক স্বীকৃতি দিবলৈ CEAT Specialtyৰ সহযোগত ইণ্ডিয়ান ট্ৰেক্টৰ অফ দা ইয়েৰ বঁটা প্ৰদান কৰা হয়।

ট্ৰেক্টৰ উদ্যোগটোৱে কৃষি খণ্ডৰ বিকাশ আৰু আধুনিকীকৰণত এক গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকা পালন কৰে যিটো কেন্দ্ৰীয় চৰকাৰৰ ৫ ট্ৰিলিয়ন ডলাৰৰ অৰ্থনীতি হোৱাৰ সপোনৰ এটা অংশ। বাৰিষাৰ বাবে ইয়াৰ চাহিদা বৃদ্ধি আৰু বৰ্ধিত ব্যৱহাৰৰ বাবে, খণ্ডটো উচ্চ বিকাশৰ দিশে আগবাঢ়িছে।

বঁটা প্ৰদান অনুষ্ঠানৰ তৃতীয় সংস্কৰণত কেইবাটাও ৰাষ্ট্ৰীয় আৰু আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় উদ্যোগে অংশগ্ৰহণ কৰিছিল। বঁটাবোৰে তেওঁলোকৰ উদ্ভাৱন, নতুন সামগ্ৰী আৰু বৈশিষ্ট্যৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছিল।

উৎকৃষ্ট ডিজাইন আৰু জনপ্ৰিয়তা প্ৰতিফলিত কৰি, "Mahindra 575 DI XP Plus আৰু Massey Ferguson 246 Dynatrack"ক যুটীয়াভাৱে "ইণ্ডিয়ান ট্ৰেক্টৰ অফ দা ইয়েৰ 2022" হিচাপে নিৰ্বাচিত হয়। আনহাতে Farmtrack 60 Powermax "কৃষিৰ বাবে শ্ৰেষ্ঠ ট্ৰেক্টৰ 2022" বঁটা প্ৰদান কৰা হয়। ৰূপায়ণ শ্ৰেণীত, "Maschio Gaspardo Super Seeder"-এ "মেচিনেৰী অফ দা ইয়েৰ 2022"ৰ বঁটা লাভ কৰে। আনহাতে "Powertrac Powerhouse Series"য়ে "Launch of the year" উপাধি লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হয়।

উল্লেখ্য যে ITOTY জুৰীয়ে ট্ৰেক্টৰ আৰু কৃষি সঁজুলি উদ্যোগৰ বিক্ৰী, সামগ্ৰী, বিপণন, পৰীক্ষা আৰু এৰ্গোনোমিক্সৰ বিভিন্ন পৃষ্ঠভূমিৰ আঠজন বিশিষ্ট ব্যক্তিক অন্তৰ্ভুক্ত কৰিছিল। প্ৰক্ৰিয়াটোত বিজয়ীসকলৰ বাছনি স্বচ্ছ আছিল, ই জুৰী সদস্যৰ 60% আৰু 40% ৰাজহুৱা ভোটদানৰ ওজনৰ ওপৰত আধাৰিত আছিল।

ITOTY Award 2022
ITOTY Award 2022

CEAT Specialtyৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী শ্ৰীযুত অমিত টোলানীয়ে কয়, "CEAT-ত আমাৰ নিৰন্তৰ প্ৰচেষ্টা হৈছে কৃষকসকলক আমাৰ উন্নত সামগ্ৰীৰ জৰিয়তে তেওঁলোকৰ খেতিপথাৰৰ পৰা সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ উৎপাদনশীলতা প্ৰাপ্ত কৰাত সহায় কৰা। আমি ITOTY বঁটাসমূহৰ সৈতে অংশীদাৰী ত্বৰান্বিত কৰি আনন্দিত যিয়ে শ্ৰেষ্ঠ হোৱাৰ অনুভূতিকো উৎসাহিত কৰে। উদ্যোগ বিশেষজ্ঞ আৰু উপভোক্তাসকলৰ ভোটৰ সংমিশ্ৰণে নিশ্চিত কৰে যে বিজয়ীসকল হৈছে সেইসকল যিয়ে প্ৰকৃততে কৃষকসকলৰ জীৱনত এক পৰিৱৰ্তন আনিছে।

অনুষ্ঠানটোত ফেডাৰেচন অৱ অটোমোবাইল ডিলাৰ এছ'চিয়েশ্যনৰ (FADA) সভাপতি বিঙ্কেশ গুলাটিয়ে কয়, "ট্ৰেক্টৰ বিক্ৰী হৈছে 'ভাৰত'ৰ প্ৰদৰ্শনৰ বেৰোমিটাৰ। ট্ৰেক্টৰ অ'ইএম নিৰ্মাতাসকলে গ্ৰাহকৰ অভিজ্ঞতা বৃদ্ধি কৰিবলৈ ডিলাৰ আৰু নেটৱৰ্কৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিব লাগিব। ইয়াৰ উপৰিও, অনলাইন স্থানান্তৰৰ ক্ষেত্ৰত চৰকাৰৰ চূড়ান্ত চৰ্তই ভাৰতত ব্যৱহৃত ট্ৰেক্টৰ ব্যৱসায়ক উৎসাহিত কৰিব। সংগঠনটোৱে চৰকাৰৰ সৈতে 5 বছৰীয়া বাণিজ্য অনুজ্ঞাপত্ৰ নৱীকৰণৰ বাবেও জোৰ দি আছে।

অনুষ্ঠানটোৰ সময়ত ITOTY আৰু  Tractor Junction প্ৰতিষ্ঠাপক ৰজত গুপ্তাই কয়, "আমাৰ প্ৰাথমিক উদ্দেশ্য হৈছে কৃষকসকলক কৃষি সঁজুলি আৰু অন্যান্য আনুষঙ্গিক সামগ্ৰীৰ বিষয়ে সজাগতা সৃষ্টি কৰা আৰু অৱগত কৰা। ITOTY বঁটাৰে, আমাৰ লক্ষ্য হৈছে আমাৰ কৃষকসকলক সহায় কৰা উদ্ভাৱনী সামগ্ৰীবোৰক পুৰস্কৃত আৰু উৎসাহিত কৰা। ভাৰতীয় ট্ৰেক্টৰ উদ্যোগ আৰু বাৰিষা হৈছে ভাৰতৰ গ্ৰাম্য অৰ্থনীতিৰ আটাইতকৈ সঠিক বেৰোমিটাৰ। কৃষি উৎপাদন বৃদ্ধি কৰিবলৈ ট্ৰেক্টৰৰ ভাল বিক্ৰী গুৰুত্বপূৰ্ণ। বিত্তৰ সহজ উপলব্ধতা, গভীৰ বিতৰণ নেটৱৰ্ক  আৰু অভিনৱ সামগ্ৰী ট্ৰেক্টৰৰ পৰিমাণ বৃদ্ধি কৰাৰ মূল চাবিকাঠি।

অনুষ্ঠানটোৱে ট্ৰেক্টৰ শাখাত 29 টা শ্ৰেণীত বঁটা প্ৰদান কৰে, বিজয়ীসকলৰ সম্পূৰ্ণ তালিকা তলত দিয়া হৈছে:

Indian Tractor of the Year Award 2022

Awards Category

Winner

Best Tractor Under 20 HP

VST 171

Best tractor Between 21-30 HP

Captain 283 4WD

Best Tractor Between 31-40 HP

Swaraj 735 FE

Best Tractor Between 41-45 HP

Kubota MU4501

Best Tractor Between 46-50 HP

New Holland 3600-2 All Rounder +

Best Tractor Between 51-60 HP

Powertrac Euro 55 Powerhouse

Best Tractor Above 60 HP

Mahindra Novo 755 DI

Straw Reaper of the Year

DASMESH 517 STRAW REAPER

Reversible Plough of the Year 2022

Lemken Opal 090 E Hydraulic Reversible 2 MB Plough

Smart Farm Machinery of the Year

Shaktiman Cotton Picker/code by Swaraj

Post-Harvest Solution of the Year

New Holland Square Baler BC 5060

Rotavator of the Year

Maschio Gaspardo Virat Rotavator

Self-Propelled Machinery of the Year

Shaktiman Sugarcane Harvester

Power Tiller of the Year

VST 165DI (16 hp)

Machinery of the Year

Maschio Gaspardo Super seeder

Launch of the Year-Farm Machinery

Lemken Melior 1/85-Subsoiler

Fastest Growing Implement Manufacturer

Dasmesh

Best CSR Initiative

Mahindra, Swaraj, TAFE, New Holland, Sonalika, ACE

The Classic tractor of the Year

Sonalika Sikandar DI 740 III

Most Suitable tractor of the year

Massey Ferguson 241 Dynatrack

Best 4WD Tractor of the year

Same Deutz Fahr Agrolux 55 4 wd/Solis 5015 4wd

Best Design Tractor

Kubota MU5502

Launch of the Year

Powertrac Powerhouse Series

Best Tractor for Commercial Application

Eicher 557

Best Tractor for Agriculture

Farmtrac 60 Powermaxx

Orchard Tractor of the Year

Sonalika Bhagban RX 32

Fastest Growing Tractor Manufacturer

Mahindra and Swaraj Tractor

Tractor Exporter of The Year

International Tractor Limited

Indian Tractor of the Year

Mahindra 575 DI XP Plus & Ferguson 246 Dynatrack

 

ইণ্ডিয়ান ট্ৰেক্টৰ অফ দা ইয়েৰ কি? (About Indian Tractor of the Year)

ITOTY (ইণ্ডিয়ান ট্ৰেক্টৰ অফ দা ইয়েৰ) হৈছে 2019 চনত ট্ৰেক্টৰ জংচনৰ দ্বাৰা আৰম্ভ কৰা এক অভিনৱ ধাৰণা। 'আইটিওটিৱাই'ৰ আঁৰৰ ধাৰণাটো হ'ল সমগ্ৰ ভাৰতত ট্ৰেক্টৰ কোম্পানীবোৰৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমক স্বীকৃতি দিয়া। পুৰস্কাৰ আৰু স্বীকৃতিয়ে তেওঁলোকক আগবাঢ়ি যাবলৈ আৰু কৃষকৰ উন্নতিৰ বাবে উদ্ভাৱন কৰিবলৈ অনুপ্ৰাণিত কৰে। ট্ৰেক্টৰ আৰু সঁজুলি নিৰ্মাতাসকলে বছৰবছৰ ধৰি গ্ৰাহকৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰিবলৈ তেওঁলোকৰ 100% প্ৰদান কৰে, সেয়েহে এইটো তেওঁলোকক প্ৰশংসা কৰাৰ বাবে উপযুক্ত প্লেটফৰ্ম। কেইবাটাও আৰু কঠিন পৰ্যায়ৰ ভোটদানৰ পিছত ট্ৰেক্টৰ উদ্যোগৰ বিশেষজ্ঞ জুৰী সদস্যসকলৰ দ্বাৰা মনোনয়ন আৰু চূড়ান্ত পুৰস্কাৰৰ সিদ্ধান্ত লোৱা হয়।

ট্ৰেক্টৰ জংচনৰ বিষয়ে (About Tractor Junction)

ট্ৰেক্টৰ জংচন হৈছে কৃষকসকলৰ বাবে ভাৰতৰ আগশাৰীৰ ডিজিটেল বজাৰ। প্লেটফৰ্মৰ উদ্দেশ্য হৈছে কৃষকসকলক নতুন/ব্যৱহৃত ট্ৰেক্টৰ আৰু কৃষি সঁজুলি ক্ৰয়, বিক্ৰী, বিত্ত, বীমা আৰু পৰিৱেশন কৰাত সহায় কৰা। কোম্পানীটোৱে ট্ৰেক্টৰ, ফাৰ্ম সঁহাৰি আৰু সম্পৰ্কিত বিত্তীয় সামগ্ৰীৰ মূল্য নিৰ্ধাৰণ, তথ্য আৰু তুলনাত স্বচ্ছতা আনি ভাৰতীয় ট্ৰেক্টৰ উদ্যোগত বিপ্লৱ আনিছে। ট্ৰেক্টৰ জংচনত সকলো ব্ৰেণ্ডৰ পৰা 300 ৰো অধিক নতুন ট্ৰেক্টৰ, 75+ হাৰ্ভেষ্টাৰ, 580+ সঁজুলি, 135+ ফাৰ্ম ইমপ্লিমেণ্ট আৰু 120+ টায়াৰ তালিকাভুক্ত কৰা হৈছে। কোম্পানীটোৱে ৰাজস্থানৰ ৩ টা স্থানত ইয়াৰ ভৌতিক বিপনীসমূহৰ জৰিয়তে পুৰণি ট্ৰেক্টৰ ক্ৰয় আৰু বিক্ৰীত নিয়োজিত হৈ আছে। কোম্পানীটো 2019 চনত ভাৰতীয় কৃষকসকলৰ বাবে এটা স্বচ্ছ মঞ্চ প্ৰদান কৰাৰ ধাৰণাৰে প্ৰতিষ্ঠা কৰা হৈছিল। কোম্পানীটো ৰজত গুপ্তা, শিৱানী গুপ্তাই প্ৰতিষ্ঠা কৰিছিল যি কৃষকসকলক স্বাৱলম্বিত কৰিব বিচাৰে। কোম্পানীটোৰ মুখ্য কাৰ্যালয় ৰাজস্থানৰ আলৱাৰত অৱস্থিত।

অধিক তথ্যৰ বাবে, অনুগ্ৰহ কৰি তলৰ নম্বৰৰ সৈতে যোগাযোগ কৰক:

শিৱ গুপ্তা (হোৱাইট মাৰ্ক ছলিউচনচ)

 

+91 9820104714

 

shiv@whitemarquesolutions.com

 

ললিতা তিৱাৰী (হোৱাইট মাৰ্ক ছলিউচনচ)

 

+91 9930252484

 

lalita@whitemarquesolutions.com

 

লগতে পঢ়ক-কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী পুৰুষোত্তম ৰূপালাই অনুষ্ঠানিকভাৱে মুকলি কৰিলে AJAI ৰ LOGO

English Summary: Tractor Junction organized ITOTY 2022 with support of CEAT Speciality

Like this article?

Hey! I am RAHUL ALI. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.