MFOI 2024 Road Show
  1. কৃষি সঁজুলি

ভাৰতৰ শীৰ্ষ 5 টা ফৰ্চ মডেল আৰু মূল্য তালিকা-

RAHUL ALI
RAHUL ALI
ফৰ্চ অৰ্চাৰ্ড DLX LT
ফৰ্চ অৰ্চাৰ্ড DLX LT

ফৰ্চ (Force) ট্ৰেক্টৰে কম খৰচত উচ্চ-দক্ষতাসম্পন্ন ইঞ্জিন প্ৰদান কৰে। সকলো ফৰ্চ ট্ৰেক্টৰ মডেলত এক আধুনিক, সুন্দৰ শৈলী আছে যি কৃষকসকলক আকৰ্ষণ কৰে। ফলস্বৰূপে, ফৰ্চ ট্ৰেক্টৰ ক্ৰয় কৰাটো কৃষি আৰু বাণিজ্যিক কৰ্তব্য সম্পন্ন কৰাৰ ক্ষেত্ৰত কৃষকসকলৰ বাবে আদৰ্শ বিকল্প হিচাপে বিবেচিত হৈছে।

ফৰ্চ ট্ৰেক্টৰ হৈছে ট্ৰেক্টৰৰ প্ৰজন্মৰ আটাইতকৈ বেছি আধুনিক শ্ৰেণীত শ্ৰেণীত উপলব্ধ। নিৰ্ভৰযোগ্যতা আৰু দীৰ্ঘম্যাদী হোৱা বাবে এই ট্ৰেক্টৰ অতিকৈ প্ৰিয়। উৎকৃষ্ট মানদণ্ডৰ ট্ৰেক্টৰ মডেল আৰু বিশ্বাসযোগ্য গ্ৰাহক সেৱাৰ বাবে ফৰ্চ ট্ৰেক্টৰে ভাৰতীয় কৃষকসকলৰ বিশ্বাস অৰ্জন কৰিবলৈ সক্ষম হৈছে।

ভাৰতৰ শীৰ্ষ 5 টা ফৰ্চ মডেল আৰু মূল্য তালিকা

ফৰ্চ অৰ্চাৰ্ড DLX LT 

ফৰ্চ অৰ্চাৰ্ড DLX LT হৈছে এক শক্তিশালী মিনি ট্ৰেক্টৰ যি ভাৰতীয় বজাৰত জনপ্ৰিয়। ইয়াৰ ৮ টা ফৰৱাৰ্ড আৰু চাৰিটা বেকৱাৰ্ড গিয়াৰ, সম্পূৰ্ণ অইল-ইমাৰ্চড মাল্টিপ্লেট চীলড ডিস্ক ব্ৰেক, ত্বৰিত ইন্ধন অৰ্থনীতি, আৰু কাৰ্যকৰী ফলাফলৰ সৈতে ত্বৰিত প্ৰদৰ্শন আছে। এই ট্ৰেক্টৰ 1947 চিচি শক্তিশালী ইঞ্জিনৰ দ্বাৰা চালিত যি 27 এইচপি,  3 চিলিণ্ডাৰ আৰু 2200 ইআৰপিএম প্ৰস্তুত কৰা হয়। মূল্য আৰম্ভ ₹ 5,27,987 এক্স-শ্ব'ৰুমৰ পৰা।

ফৰ্চ সন্মান 5000 (Force Sanman 5000)

ফৰ্চ সন্মান 5000 ট্ৰেক্টৰ আপোনাৰ কৃষি আৰু বাণিজ্যিক কাৰ্যকলাপৰ বাবে সৰ্বোচ্চ প্ৰদৰ্শন আৰু বহুমুখীতা প্ৰদান কৰাৰ বাবে ডিজাইন কৰা হৈছে। ট্ৰেক্টৰৰ মানদণ্ড, অভিযান্ত্ৰিক, আৰু সুবিধাবোৰে ইয়াক মসৃণ আৰু কঠিন দুয়োটা ক্ষেত্ৰতে কাৰ্যকৰীভাৱে প্ৰদৰ্শন কৰিবলৈ অনুমতি দিয়ে। ইয়াত 45-অশ্বশক্তিৰ সৈতে তিনিটা চিলিণ্ডাৰ আৰু পানী-শীতল প্ৰণালী আছে যি কঠিন কৃষি কাৰ্য সফলতাৰে পৰিচালনা কৰে। ইয়াত এটা শক্তিশালী আৰু চূড়ান্ত ইঞ্জিন আছে য'ত সম্পূৰ্ণতেল নিমজ্জিত মাল্টি প্লেট চীলড ডিস্ক ব্ৰেক আছে আৰু 2200 ইআৰপিএমত কাম কৰে। 1450 কিলোগ্ৰাম উত্তোলন ক্ষমতাৰ সৈতে, ফৰ্চ সন্মান 5000-ত 8 টা ফৰৱাৰ্ড আৰু 4 টা ৰিভাৰ্চ গিয়াৰ আছে। মূল্য 7,25,215 এক্স-শ্ব'ৰুমৰ ₹ পৰা আৰম্ভ হয়।

ফৰ্চ বলৱান ৫০০ (Force Balwan 500)

ফৰ্চ বালৱান 500 হৈছে অসুবিধা-মুক্ত কৃষিৰ বাবে আদৰ্শ ট্ৰেক্টৰ কিয়নো ই সহজে আৰু আৰামেৰে কাম কৰে। এই ফৰ্চ বালৱান 500 ট্ৰেক্টৰত এক শক্তিশালী আৰু দীৰ্ঘম্যাদী ইঞ্জিন আছে যি বিভিন্ন ধৰণৰ কৃষি কাৰ্যকলাপ চম্ভালিব পাৰে। 50 টা অশ্বশক্তি, চাৰিটা চিলিণ্ডাৰ, এটা মাল্টি-প্লেট অইল-ডিচক ব্ৰেক, আৰু আঠটা ফৰৱাৰ্ড আৰু চাৰিটা ৰিভাৰ্চ গিয়েৰৰ সৈতে, ই ব্যতিক্ৰমী প্ৰদৰ্শন প্ৰদান কৰে। ই 2600 আৰপিএম-ত ও কাম কৰে, 2596 চিচি শক্তিশালী ইঞ্জিনৰ সৈতে। এই উপাদানবোৰৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সংমিশ্ৰণৰ বাবে এই ট্ৰেক্টৰখন কৃষকসকলৰ মাজত ক্ৰমান্বয়ে জনপ্ৰিয় হৈ পৰিছে। মূল্য ₹ 7,42,546 এক্স-শ্ব'ৰুমৰ পৰা আৰম্ভ হয়।

ফৰ্চ অৰ্চাৰ্ড মিনি (Force Orchard Mini)

ফৰ্চ অৰ্চাৰ্ড মিনিয়ে এটা 27 এইচপি ইঞ্জিন গৌৰৱ কৰে যি সৰ্বাধিক কৃষি ফলাফল আৰু প্ৰদৰ্শন প্ৰদান কৰে। ই হৈছে বাগিচা, বাগিচা আৰু সৰু খেতিপথাৰৰ বাবে আদৰ্শ চাৰিওফালৰ বহুমুখী মিনি ট্ৰেক্টৰ। অৰ্চাৰ্ড মিনিত তিনিটা চিলিণ্ডাৰ আছে, 16 ফৰৱাৰ্ড + 4 ৰিভাৰ্চ, 1947 চিচি স্থানান্তৰৰ সৈতে, 2200 ইআৰপিএম উৎপাদন কৰে। ইয়াৰ মাল্টিপ্লেট চীলড ডিস্ক ব্ৰেকবোৰ সম্পূৰ্ণৰূপে ট্ৰেক্টৰ পিছলি যোৱা প্ৰতিহত কৰে। মূল্য ₹ 5,05,165 এক্স-শ্ব'ৰুমৰ পৰা আৰম্ভ হয়।

ফৰ্চ সন্মান ৬০০০ (Force Sanman 6000)

বহুতো উৎকৃষ্ট বৈশিষ্ট্যৰ সৈতে ফৰ্চ সন্মান ৬০০০ ট্ৰেক্টৰ হৈছে এক আকৰ্ষণীয় ট্ৰেক্টৰ। এই ট্ৰেক্টৰটো বহুতো অভিনৱ কাৰিকৰী সমাধানৰ সৈতে এক ব্যতিক্ৰমী পেকেজ, যাৰ ফলত ইয়াক অধিক চাহিদাপূৰ্ণ কৰি তোলে। ইয়াত 3 টা চিলিণ্ডাৰ, 50 এইচপি, 8 ফৰৱাৰ্ড + 4 ৰিভাৰ্চ গিয়েৰ আৰু 2200 ইআৰপিএমৰ সৈতে এটা শক্তিশালী ইঞ্জিন আছে। ইয়াত এটা বলপূৰ্বক পানী শীতলকৰণ প্ৰণালী আৰু শুকান প্ৰকাৰৰ এয়াৰ ফিল্টাৰও অন্তৰ্ভুক্ত থাকে। সন্মান 6000 ট্ৰেক্টৰ সহায়ৰ সম্পূৰ্ণতেল-নিমজ্জিত মাল্টি ডিস্ক ব্ৰেকবোৰ পিছলি যোৱা পৰিহাৰ কৰিবলৈ আৰু এক দৃঢ় গ্ৰিপ প্ৰদান কৰিবলৈ। মূল্য ₹ 7,77,271 এক্স-শ্ব'ৰুমৰ পৰা আৰম্ভ হয়। 

মূল্যউৎস - https://www.forcemotors.com/prices

লগতে পঢ়ক-কৃষি যন্ত্ৰ আৰু সঁজুলি ক্ৰয়ৰ বাবে কৃষকসকলক 50% লৈকে ৰাজসাহায্য

English Summary: Force Tractor Model in India

Like this article?

Hey! I am RAHUL ALI. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.