MFOI 2024 Road Show
  1. News

PM Kishan ৰ দ্বাদশ কিস্তি কেতিয়া? ফোন কৰক এই নম্বৰত

Mrigakshi Phukan
Mrigakshi Phukan
pm kisan 12th installment
pm kisan 12th installment

দেশৰ কোটি কোটি কৃষকৰ মনত এতিয়া কেইবাটাও প্ৰশ্নই জুমুৰি দি আছে। প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি যোজনাৰ দ্বাদশ কিস্তি কেতিয়া আহিব?  এই কিস্তিটো দিয়াত ইমান পলম কিয় হৈছে? ই-কেৱাইচি (E-KYC) কেনেকৈ কৰিব? প্ৰধানমন্ত্ৰী কৃষকসকলৰ শুভাকাংক্ষী হয় নে নহয়?

এনে বহুতো সৰু আৰু ডাঙৰ প্ৰশ্ন কৃষকসকলৰ মনত উত্থাপন হৈছে। এনে পৰিস্থিতিত, আমি এই লেখাত কৃষকসকলৰ বাবে চৰকাৰে জাৰি কৰা এনে কিছুমান নম্বৰৰ বিষয়ে জনাব খুজিছোঁ, য'ত কৃষকসকলে বিনামূলীয়াকৈ এই আঁচনিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত যিকোনো তথ্য বা এই আঁচনিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত যিকোনো সমস্যাৰ বিষয়ে তথ্য লাভ কৰিব পাৰে।

প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণৰ দ্বাদশ কিস্তিৰ টকা কেতিয়া আহিব?

শেহতীয়া আপডেট অনুসৰি,  এই মাহৰ যিকোনো তাৰিখত, প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণৰ দ্বাদশ কিস্তিৰ ধন কৃষকৰ একাউণ্টলৈ স্থানান্তৰ কৰা হ'ব।

এই টোল ফ্ৰী নম্বৰত প্ৰতিটো সমস্যা সমাধান কৰা হ'

যদি এই আঁচনিখনৰ বিষয়ে আপোনাৰ কোনো অভিযোগ বা কোনো সমস্যা আছে, তেন্তে আপুনি 155261 বা 1800115526 বা 011-23381092 নম্বৰত ফোন কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি যোজনাৰ টোল ফ্ৰী হেল্পলাইন নম্বৰ অৰ্থাৎ প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব পাৰে।

ইয়াত আপুনি ফোন কৰি এই আঁচনিৰ সৈতে সম্পৰ্কিত যিকোনো তথ্য সহজে লাভ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ লগতে, আপুনি প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনা সম্পৰ্কীয় যিকোনো প্ৰশ্ন ই-মেইল আইডি pmkisan-ict@gov.in লৈ মেইল কৰিব পাৰে।

লগতে পঢ়কঃ প্ৰতিমাহৰ ১০ তাৰিখে অৰুণোদয় হিতাধিকাৰীৰ একাউণ্টত সোমাব ১২৫০ টকা

English Summary: PM Kisan

Like this article?

Hey! I am Mrigakshi Phukan. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.