MFOI 2024 Road Show
  1. News

ITOTY Award 2022: ট্ৰেক্টৰ অফ দা ইয়েৰ বঁটা কোনে লাভ কৰিব এইবাৰ?

RAHUL ALI
RAHUL ALI
ITOTY Award 2022
ITOTY Award 2022

কাইলৈ অৰ্থাৎ ২০ জুলাইত দিল্লীৰ পালমান এৰোচিটী হোটেলত অনুষ্ঠিত হ'ব। ITOTY-2022 (ইণ্ডিয়ান ট্ৰেক্টৰ অফ দা ইয়েৰ) অনুষ্ঠানৰ। এইটো ইণ্ডিয়ান ট্ৰেক্টৰ অফ দা ইয়েৰ এৱাৰ্ডছৰ তৃতীয় সংস্কৰণ। অনুষ্ঠানটোৰ মিডিয়া পাৰ্টনাৰ হিচাপে মুখ্য ভূমিকা পালন কৰিব কৃষি জাগৰণ।

ITOTY ৰ আঁৰৰ ধাৰণাটো হ'ল ট্ৰেক্টৰ কোম্পানীবোৰৰ দক্ষতাক প্ৰশংসা কৰা, পুৰস্কাৰেৰে অনুপ্ৰাণিত কৰা আৰু কোম্পানীসমূহে কৃষকৰ উন্নতিৰ বাবে সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ চেষ্টা কৰা। গোটেই বছৰটোত ট্ৰেক্টৰ আৰু সঁহাৰি নিৰ্মাতাসকলে গ্ৰাহকৰ প্ৰয়োজনীয়তা পূৰণ কৰিবলৈ 100% প্ৰদান কৰে সেয়েহে সেইবোৰৰ প্ৰশংসা কৰাৰ বাবে ই সঠিক মঞ্চ।

ট্ৰেক্টৰ জংচনৰ দ্বাৰা 2019 চনত দিল্লীত প্ৰথম ITOTY (ইণ্ডিয়ান ট্ৰেক্টৰ অফ দা ইয়েৰ) অনুষ্ঠানৰ আয়োজন কৰা হৈছিল। এইটো ট্ৰেক্টৰজংচনৰ প্ৰতিষ্ঠাপক শ্ৰীযুত ৰজত গুপ্তাৰ দ্বাৰা এক অভিনৱ ধাৰণা।

ITOTY ট্ৰেক্টৰ বঁটা ট্ৰেক্টৰ উদ্যোগৰ বিশেষজ্ঞসকলৰ দ্বাৰা বিচাৰ কৰা হয়। ITOTY জুৰী সদস্যসকলৰ দ্বাৰা সৎ ৰাউণ্ড আৰু ভোটদানৰ প্ৰকাৰৰ পিছত, তেওঁলোকে আটাইতকৈ যোগ্য বিজয়ী বাছনি কৰিব।

ITOTY 2022 ৰ বাবে এইবাৰ ৮ জন জুৰী সদস্য আছে। জুৰী সদস্যসকলৰ ভিতৰত আছে এল পি গীতে, অৰিন্দম মৌলিক, যশ জাট, পিকে বাৰ্মা, হেমন্ত যোশী, আশীষ ভৰদ্বাজ, চি আশীষ ভৰদ্বাজ, চি আৰ মেহতা আৰু পাল ৰাজ।

এই অনুষ্ঠানত উচ্চ মানদণ্ডৰ সামগ্ৰীৰ জৰিয়তে কৃষকসকলক সৰ্বাতোপ্ৰকাৰে সহায় প্ৰদান কৰি অহা ট্ৰেক্টৰক উৎকৃষ্ট প্ৰদৰ্শনৰ বাবে পুৰস্কৃত কৰা হ’ব। উল্লেখ্য যে, সোণালিকা টাইগাৰ ৫৫ এ ২০২১ চনত ট্ৰেক্টৰ অফ দা ইয়েৰ বঁটা লাভ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল।

অনুষ্ঠানটো কেৱল দেশৰ সৰ্ববৃহৎ বহুভাষিক কৃষি-গ্ৰাম্য আলোচনী হিচাপে লিমকা বুক অফ ৰেকৰ্ডছ বিজয়ী কৃষি জাগৰণৰ দ্বাৰা সামৰি লোৱা হ'ব, য'ত প্ৰায় দহ নিযুত লোকৰ সম্মিলিত দৰ্শক থাকিব।

লগতে পঢ়ক-ভাৰতৰ শীৰ্ষ ৫ খন আইচাৰ ট্ৰেক্টৰৰ বিশেষত্ব

English Summary: ITOTY Award 2022 Update!

Like this article?

Hey! I am RAHUL ALI. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.