MFOI 2024 Road Show
  1. অন্যান্য

Business Idea: কম ব্যয়ত অধিক লাভ বিচাৰে? তেনেহলে আৰম্ভ কৰক এই ব্যৱসায়!

RAHUL ALI
RAHUL ALI
Business Idea
Business Idea

আজিৰ সময়ত সকলোৱে নিজৰ ব্যৱসায় কৰিব বিচাৰে। কিন্তু বেছিভাগ লোকৰ ক্ষেত্ৰত তেওঁলোকে কোনটো ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব সেই সম্পৰ্কে ধাৰণা নাথাকে। এই সমস্যাটো সমাধান কৰিবলৈ, আজি আমি আপোনাৰ সৈতে এনে কিছুমান ব্যৱসায়িক ধাৰণাৰ বিষয়ে কথা পাতিম, যিবোৰ গ্ৰহণ কৰি যিকোনো লোকে ভাল পৰিমাণৰ ধন উপাৰ্জন কৰিব পাৰে।

ব্যৱসায়িক ধাৰণাবোৰ নিম্নলিখিত ধৰণৰ:

ফিটনেছ হেল্থ ক্লাব (Fitness Health Club)

বৰ্তমান সময়ত মানুহে ফিটনেছৰ বিষয়ে অতি সচেতন। কিয়নো মানুহে তেওঁলোকৰ চাৰিওফালে বহুতো লোকক দেখিবলৈ পাইছে, যিসকলে বহুতো গুৰুতৰ ৰোগৰ বাবে কম সময়ৰ ভিতৰতে এই পৃথিৱী ত্যাগ কৰিছে। এনে পৰিস্থিতিত, ফিটনেছ হেল্থ ক্লাব হৈছে এক অতি সমৃদ্ধিশালী ব্যৱসায়।

লেপটপ মেৰামতিৰ ব্যৱসায় (Laptop Repairing Business)

যদি আপুনি কম্পিউটাৰ মেৰামতি কৰিব পাৰে, তেন্তে ই আপোনাৰ বাবে এক সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ ব্যৱসায় হিচাপে প্ৰমাণিত হ'ব পাৰে, কিয়নো আজিৰ সময়ত মানুহে কম্পিউটাৰ অবিহনে জীয়াই থাকিব নোৱাৰে আৰু কম্পিউটাৰটো আজিৰ বাবে এক ডাঙৰ প্ৰয়োজনীয়তা। আজিকালি, বহু প্ৰকাৰৰ চৰকাৰী আৰু ব্যক্তিগত প্ৰতিষ্ঠানে কম্পিউটাৰ আৰু লেপটপ মেৰামতি পাঠ্যক্ৰম আগবঢ়াই আছে।

সাধাৰণ দোকান (General Store Business)

এই দুটা ব্যৱসায়ৰ উপৰিও, আপুনি দৈনন্দিন জীৱনত ব্যৱহৃত বস্তুবোৰৰ এক সাধাৰণ দোকান খুলি ব্যৱসায় আৰম্ভ কৰিব পাৰে। ই এক কম ব্যয়ৰ উচ্চ-ব্যয়ৰ ব্যৱসায়। ইয়াত, আপুনি আপোনাৰ দোকানত বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ মুখ যেনে গ্ৰোচাৰী, চাবোন, চেম্পু, সৌন্দৰ্য সামগ্ৰী, স্থিৰ ৰাখিব পাৰে। আপুনি এই ব্যৱসায় মাত্ৰ ২৫ ৰ পৰা ৪০ হাজাৰ টকাৰে আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

ফ্ৰিলাঞ্চাৰ (Freelancer)

যদি আপুনি ভালদৰে লিখিব জানে,  অথবা গ্ৰাফিক ডিজাইনিং, সম্পাদনা আৰু অনুবাদৰ জ্ঞান আছে তেন্তে আপুনি ঘৰত বহি ভাল উপাৰ্জন কৰিব  পাৰে। আজিকালি, বহুতো ৱেবছাইট আৰু কোম্পানীক এনে লোকৰ প্ৰয়োজন যি এই সকলোবোৰ কৰাত পাৰদৰ্শী আৰু ফ্ৰীলাঞ্চিং কৰিব পাৰে। গতিকে আপুনি ইয়াক আপোনাৰ নিজৰ ব্যৱসায়ৰ দৰে আৰম্ভ কৰিব পাৰে।

লগতে পঢ়ক-Cow Dung Business: প্ৰতি কিলো গোবৰ বিক্ৰী কৰি পাব পাৰে ১০০ ৰ পৰা ৩০০ টকা, আৰম্ভ কৰক এই ব্যৱসায়!

English Summary: Small Business Idea

Like this article?

Hey! I am RAHUL ALI. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.