MFOI 2024 Road Show
  1. News

IMDয়ে দিল্লী-NCRত জাৰি কৰিছে Yellow alert; গুৰুগ্ৰাম, নয়ডাত বন্ধ বিদ্যালয়।

Pranita Chutia
Pranita Chutia
Parts of NCR witnessed heavy rainfall throughout Thursday and earlier in the week. Yellow alert issued for Friday.
Parts of NCR witnessed heavy rainfall throughout Thursday and earlier in the week. Yellow alert issued for Friday.

বৃহস্পতিবাৰৰ পৰা ৰাজধানী দিল্লীত ধাৰাবাহিক বৰষুণৰ পিছত ভাৰতীয় বতৰ বিজ্ঞান বিভাগে দিল্লী-এনচিআৰৰ বাবে জাৰি কৰিছে Yellow alert. তদুপৰি, উত্তৰ প্ৰদেশ আৰু গুৰুগ্ৰামৰ কিছু অংশত বিদ্যালয়সমূহ (৮ম শ্ৰেণীলৈকে) বন্ধ ৰখা হ'ব আৰু প্ৰচণ্ড বৰষুণৰ বাবে ব্যক্তিগত আৰু কৰ্পোৰেট কাৰ্যালয়সমূহকো ঘৰৰ পৰা কাম কৰিবলৈ কোৱা হৈছে। বতৰ বিভাগে ধাৰাসাৰ বৰষুণৰ বিষয়ে সতৰ্কবাণী জাৰি কৰাৰ পিছত জাৰি কৰা হৈছে এই নিৰ্দেশ।

বৰষুণৰ ফলত দিল্লীৰ কেইবাখনো জিলাত যান-বাহনৰ চলাচল তীব্ৰভাৱে হ্ৰাস পাইছে, যাত্ৰীসকলক আইটিঅ' জংচনৰ দৰে গুৰুত্বপূৰ্ণ জংচনত দীঘলীয়া যান-বাহন লাইনত আৱদ্ধ কৰি ৰাখে।

দিল্লী ট্ৰেফিক পুলিচে টুইটাৰযোগে যাত্ৰীসকলক বৰ্তমানৰ যান-বাহন পৰিস্থিতিৰ বিষয়ে অৱগত কৰিছে। টুইটটোত লিখা হৈছে, "পানী জমা হোৱাৰ বাবে মহিপাল পুৰ ৰেড লাইটৰ পৰা মেহৰৌলীঅভিমুখে কেৰেজৱেত যান-বাহন প্ৰভাৱিত হৈছে। পানী জমা হোৱাৰ ফলত ফিৰনি ৰোড আৰু টুডা মাণ্ডি ৰেড লাইট, নজফগড়ত যান-বাহন প্ৰভাৱিত হৈছে।"

যান-বাহনৰ লগতে, বহু অঞ্চল পানী জমা হোৱাৰ ফলত প্ৰভাৱিত হৈছে। বিভিন্ন অঞ্চলৰ পৰা যান-জঁটসম্পৰ্কীয় কেইবাটাও ফোন পোৱা গৈছিল। নিৰন্তৰ বৰষুণৰ পিছত গুৰুগ্ৰামৰ কেইবাটাও অঞ্চলত জমা হৈছে একাঠু পৰ্যন্ত পানী।

লগতে পঢ়কঃWILT DISEASE OF PLANTS: গছৰ লেৰেলা বেমাৰ

English Summary: Yellow alert in Delhi-NCR

Like this article?

Hey! I am Pranita Chutia. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.