MFOI 2024 Road Show
  1. News

SCO Summit 2022: প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে উজবেকিস্তানত সাৰ সুৰক্ষাৰ বিষয়ত বিশ্বক সম্বোধন!

RAHUL ALI
RAHUL ALI
Summit 2022
Summit 2022

উজবেকিস্তানত চলি থকা এছচিঅ' সন্মিলন ২০২২ত বিশ্ববাসীক সম্বোধন কৰি প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয় যে কোভিড আৰু ইউক্ৰেইন সংকটৰ বাবে বিশ্বব্যাপী খাদ্য যোগানত বহুতো সমস্যা দেখা দিছে। সেয়েহে এছচিঅ' দেশসমূহে বাজৰা খেতি কৰা উচিত কিয়নো ই হৈছে এক চুপাৰফুড যি বিশ্বৰ খাদ্য সংকট সমাধান কৰিব পাৰে।

একে সময়তে তেওঁ লগতে কয় যে ছাংহাই সহযোগিতা সংস্থাৰ জৰিয়তে বিশ্বাসৰ পৰিৱেশ সৃষ্টি হ'ব আৰু দেশসমূহৰ মাজত পাৰস্পৰিক সহযোগিতা বৃদ্ধি পাব। ভাষণ প্ৰসংগত প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে সাৰ সুৰক্ষাৰ বিষয়টোও উত্থাপন কৰে।

ভাৰত চিকিৎসা পৰ্যটনৰ কেন্দ্ৰ হৈ পৰিছে

চিকিৎসা খণ্ডৰ বিষয়ে উল্লেখ কৰি মোদীয়ে কয় যে ২০২২ চনৰ এপ্ৰিলত বিশ্ব স্বাস্থ্য সংস্থাই গুজৰাটত গ্লোবেল চেণ্টাৰ ফৰ ট্ৰেডিশ্যনেল মেডিচিন উদ্বোধন কৰে। ই হৈছে পৰম্পৰাগত ঔষধৰ বাবে বিশ্বৰ প্ৰথম আৰু একমাত্ৰ বিশ্ব কেন্দ্ৰ। ইয়াৰ জৰিয়তে ভাৰত চিকিৎসা পৰ্যটনৰ কেন্দ্ৰ বিন্দু হৈ পৰিছে।

জন-কেন্দ্ৰিক বিকাশ আৰ্হিৰ ওপৰত গুৰুত্ব

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোদীয়ে কয় যে আমি এক জনকেন্দ্ৰিক উন্নয়ন আৰ্হিৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰিছো আৰু একে সময়তে আমি ভাৰতৰ প্ৰতিটো ক্ষেত্ৰতে নতুন প্ৰযুক্তিক সমৰ্থন কৰিছো। আজি, আমাৰ দেশত 70,000 ৰো অধিক ষ্টাৰ্ট-আপ আৰু 100 তকৈও অধিক ইউনিকৰ্ণ আছে।

ভাৰতৰ অৰ্থনীতি সন্দৰ্ভত মোডীৰ বক্তব্য

প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীয়ে কয় যে এই বছৰ ভাৰতৰ অৰ্থনীতি ৭.৫% হাৰত বৃদ্ধি হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে। মই সুখী যে আমাৰ অৰ্থনীতি বিশ্বৰ দ্ৰুততম বিকাশশীল অৰ্থনীতিসমূহৰ ভিতৰত এটা।

লগতে পঢ়ক-e-Schram Card: ই-শ্ৰম কাৰ্ডৰ জৰিয়তে প্ৰাপ্ত কৰক চৰকাৰী আঁচনিৰ সুবিধা! শীঘ্ৰেই কৰক আবেদন

English Summary: SCO Summit 2022! PM Modi Address on world Community

Like this article?

Hey! I am RAHUL ALI. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.