MFOI 2024 Road Show
  1. News

ভাৰতৰ প্ৰথমটো এফপিঅ’ কল চেণ্টাৰ; সকলো প্ৰশ্ন আৰু সমস্যাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সমাধান!

RAHUL ALI
RAHUL ALI
India's First FPO Call Centre
India's First FPO Call Centre

FPOS-ৰ প্ৰৱৰ্তন হৈছে কৃষকসকলৰ উপাৰ্জন বৃদ্ধি সহজ কৰা। কিন্তু দুৰ্ভাগ্যবশতঃ বিভিন্ন ব্যৱধানৰ বাবে, মুখ্যতঃ যোগাযোগৰ ব্যৱধানৰ বাবে FPO ৰ বাবে নিজকে বজাই ৰখাটো অধিক প্ৰত্যাহ্বানজনক হৈ পৰিছে। কোৱাৰ প্ৰয়োজন নাই যে, FPO অন্তৰ্ভুক্ত হোৱাৰ পিছত, কামৰ পৰিমাণ বহুগুণে বৃদ্ধি হ'ব, যাৰ ফলত বিত্তীয় আৰু আইনী আনুষ্ঠানিকতাৰ বোজা বৃদ্ধি হ'ব। এনে গুৰুতৰ সমস্যাবোৰ দক্ষতাৰে আৰু কাৰ্যকৰীভাৱে সমাধান কৰাৰ ক্ষেত্ৰত কল চেণ্টাৰে পালন কৰিব পৰা গুৰুত্বপূৰ্ণ ভূমিকাৰ বিষয়ে কোৱাটো ভুল নহ'ব।

কৃষি খণ্ডৰ বাবে এক খেল পৰিৱৰ্তনকাৰী কৃষি জাগৰণে কিউআৰচি (Query Resolve Committee) ৰ জৰিয়তে প্ৰশ্ন সমাধানৰ বাবে ভাৰতত এনে ধৰণৰ প্ৰথম FPO Call Centre  প্ৰদান কৰাৰ বাবে এই পদক্ষেপ গ্ৰহণ কৰিছে।

FPOৰ দ্বাৰা সন্মুখীন হোৱা অসুবিধাসমূহ

  • FPO-ৰ আৱণ্টন বিভিন্ন ভৌগোলিক ক্ষেত্ৰত সিঁচৰতি হৈ আছে যাৰ ফলত লজিষ্টিক, নগদ প্ৰবাহৰ সমস্যা আৰু ক্ষেত্ৰ পৰ্যায়ৰ কাৰ্যকলাপত সমস্যা সৃষ্টি হৈছে।

  • প্ৰক্ৰিয়াটোৰ মানদণ্ডৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়াৰ পৰিৱৰ্তে, মুখ্য উদ্দেশ্য হৈছে যিমান সম্ভৱ সিমান এফপিঅ' পঞ্জীয়ন কৰা, যি সিমান ভাল ফলাফল লাভ নকৰে।

  • দুৰ্ভাগ্যজনক কোভিড পৰিস্থিতিৰ পিছত বহুতো ক্ষুদ্ৰ আৰু প্ৰান্তীয় কৃষকে তেওঁলোকৰ এফপিঅ' অংশৰ মূলধন পৰিশোধ কৰিবলৈ সংগ্ৰাম কৰি আছে। লগতে, বেংকিং সেৱা যেনে- একাউণ্ট খোলা, ইকুইটি অনুদান আৰু ঋণ গেৰাণ্টি সুবিধা প্ৰাপ্ত কৰা আদিত পলম হয় যিয়ে কৃষক আৰু এফপিঅ'ৰ বাবে অধিকতৰ অধিক সমস্যা বৃদ্ধি কৰে।

  • এমচিএ ৰিটাৰ্ণ, বেলেন্স শ্বীট, আইটিআৰ, কেৱাইচি পূৰণ কৰা, এজিএম পৰিচালনা কৰা, বজাৰ সংযোগ সৃষ্টি কৰা, সদস্য উৎপাদকসকলক চম্ভালিবলৈ আৰু বজাৰৰ চাহিদা পূৰণ কৰাৰ ক্ষেত্ৰত ইমান মসৃণ কাৰ্যকলাপ নহয়।

এফপিঅ' কল চেণ্টাৰ: মাত্ৰ এটা কল!

  • এফপিঅ'ৰ সৈতে সম্পৰ্কিত আপোনাৰ সকলো প্ৰশ্নৰ বাবে কল চেণ্টাৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠ সমাধান হ'ব। গঠন, পঞ্জীয়ন, ব্যৱসায় পৰিকল্পনা, আৰ.ও.চি. সম্পৰ্কীয় বিষয়, বৈধকৰণ, উৎপাদন, ক্ৰয়, বিত্তীয়, সঞ্চয় আৰু প্ৰক্ৰিয়াকৰণৰ দৰে বিভিন্ন বিষয়ৰ বাবে সঠিক নিৰ্দেশনা প্ৰদান কৰা হ'ব।

  • কেৱল বিভিন্ন বিভাগৰ আমাৰ বিশেষজ্ঞসকলে প্ৰশ্নবোৰৰ উত্তৰ দিয়াই নহয়, লগতে প্ৰতিটো কলৰ ভালদৰে নিৰীক্ষণ কৰা হ'ব। ই আমাক বিষয় বা ক্ষেত্ৰটোৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়াত সহায় কৰিব, আমাৰ ওচৰত প্ৰশ্ন আহিছে আৰু ইয়াৰ ওপৰত অধিক সতৰ্কতাৰে কাম কৰিব।

সকলোৰে বাবে সহজ আৰু সৰল

এফ.পি.ও. কল চেণ্টাৰটো এফ.পি.ও.-ৰ পৰা সকলো ইনবাউণ্ড কল প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে প্ৰস্তুত কৰা হৈছে আৰু ইয়াক আমাৰ টোল-ফ্ৰী নম্বৰৰ সৈতে সংযুক্ত কৰা হ'ব। এচিডি ছফ্টৱেৰৰ সৈতে একত্ৰিত কৰা হ'ব, যিকলটো ইণ্টিগ্ৰেটেড ভইচ চিনাক্তকৰণ (IVR) প্ৰণালীৰ মাজেৰে পাৰ হ'বলৈ দিয়ে য'ত গ্ৰাহকে প্ৰতিটো ফাংচনত আৱণ্টিত নম্বৰবোৰ হেঁচা দি সেৱাসমূহৰ বাছনি কৰিব পাৰে।

এচিডিয়ে প্ৰশ্ন আৰু এছ.এম.এছ. দক্ষতা আৰু উপলব্ধতাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি এক নিৰ্দিষ্ট বিষয় বিশেষজ্ঞ (SMS) কলটো নিৰ্দেশ দিয়ে। এছ.এম.এছ. লগ ইন কৰাৰ লগে লগে, ছিষ্টেমে কলটো চিনাক্ত আৰু আৱণ্টন কৰে। ইয়াৰ উপৰিও চিষ্টেমে ডেস্কটপ স্ক্ৰীণত গ্ৰাহকৰ বিৱৰণ, প্ৰশ্নৰ প্ৰকাৰ, আৰু প্ৰত্যাশিত পৰামৰ্শ প্ৰদৰ্শন কৰি এছ.এম.এছ.-ক সহায় কৰে। এছ.এম.এছ.-য়ে দ্ৰুততাৰে শ্বেয়াৰ কৰে আৰু অতি সোনকালে সমস্যাবোৰ সমাধান কৰিবলৈ চেষ্টা কৰে। কল এটা চম্ভালি লোৱাৰ পিছত, এছ.এম.এছ.-এ পৰৱৰ্তী কলটো প্ৰদান কৰিবলৈ এ.চি.ডি.-ৰ বাবে অপেক্ষা কৰে।

Farmers                        Source-Google
Farmers Source-Google

প্ৰক্ৰিয়াটো 'অল কল উত্তৰদিয়া' (All Call Answered) সুবিধাটো সমাধান কৰাৰ বাবেও প্ৰস্তুত কৰা হ'ব য'ত উত্তৰ নোপোৱা কলবোৰ পৰৱৰ্তী স্তৰলৈ বৃদ্ধি কৰা হ'ব আৰু যদি তৃতীয় পৰ্যায়ত উত্তৰ দিয়া নহয়, ইয়াক এএফচি আৰু কৃষি জাগৰণৰ সৈতে উপলব্ধ সম্পদৰ পৰা গঠন কৰা কুৱেৰী ৰিজলিভ কমিটিলৈ প্ৰেৰণ কৰা হ'ব।

কৃষি জাগৰণ বিভিন্ন মিডিয়া প্লেটফৰ্মৰ সৈতে আটাইতকৈ পুৰণি কৃষি মিডিয়া হাউচসমূহৰ ভিতৰত এটা। কৃষি জাগৰণৰ প্ৰকাশন বিভাগক সৰ্বাধিক ভাষা আৰু সৰ্বাধিক পাঠকৰ সংখ্যাৰ সৈতে সৰ্বাধিক প্ৰচাৰিত হোৱাৰ বাবে 'লিমকা বুক অফ ৰেকৰ্ডছ'ত স্থান দিয়া হৈছে, যি যোৱা ২৬ বছৰ ধৰি ভাৰতীয় গ্ৰাম্য আৰু কৃষক সম্প্ৰদায়ক সেৱা আগবঢ়াই আছে। 'স্থানীয় ভাষা' হৈছে হৃদয়ৰ ভাষা আৰু ই আমাক আমাৰ পঢ়ুৱৈসকলৰ সৈতে আৱেগিকভাৱে সংযোগ কৰাত সহায় কৰে, যিয়ে আমাক সৰ্ববৃহৎ কৃষি-মাধ্যম হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰাত সহায় কৰিছে। কৃষি জাগৰণে কৃষক, বিজ্ঞানী, ব্যৱসায়িক গোট আৰু প্ৰশাসকসকলৰ সৈতে জ্ঞান আদান-প্ৰদান আৰু নেটৱৰ্কিংৰ বাবে এক বিশেষ মঞ্চ হিচাপে কাম কৰে।

লগতে পঢ়ক-কৃষকৰ পক্ষত সদায় ভাৰতীয় কৃষি সাংবাদিক সন্থা

English Summary: India's First FPO Call Centre

Like this article?

Hey! I am RAHUL ALI. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.