MFOI 2024 Road Show
  1. News

Gujrat Election 2022: গুজৰাটৰ নিৰ্বাচনী ভ্ৰমণত কেন্দ্ৰীয় কৃষি ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী কৈলাশ চৌধুৰী

RAHUL ALI
RAHUL ALI
Gujrat Election 2022
Gujrat Election 2022

গুজৰাটৰ নিৰ্বাচনী ভ্ৰমণলৈ কেন্দ্ৰীয় কৃষি আৰু কৃষক কল্যাণ ৰাজ্যিক মন্ত্ৰী কৈলাশ চৌধুৰী। মঙলবাৰে কেন্দ্ৰীয় মন্ত্ৰী কৈলাশ চৌধুৰীয়ে নিৰ্বাচনী ৰণনীতি নিৰ্ধাৰণ কৰিবলৈ চাবৰকান্থা জিলাৰ হিম্মতনগৰ বিধানসভাত বিজেপিৰ কাৰ্য্যালয়-কৰ্মী আৰু কৰ্মীসকলৰ সৈতে এখন বৈঠকত মিলিত হয়।

এই সময়ছোৱাত কৈলাশ চৌধুৰীয়ে বিজেপি কৰ্মীসকলক উৎসাহিত কৰি কয় যে প্ৰধানমন্ত্ৰী নৰেন্দ্ৰ মোদীৰ দক্ষ নেতৃত্ব আৰু উন্নয়নৰ প্ৰতি প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ বিজেপিয়ে পুনৰ গুজৰাটত নিজৰ বিজয় নিশ্চিত বুলি উল্লেখ কৰে।

আমি আপোনাক কওঁ যে গুজৰাট বিধানসভা নিৰ্বাচনত দুটা পৰ্যায়ত ভোটগ্ৰহণ অনুষ্ঠিত হ'ব। প্ৰথম পৰ্যায়টো ১ ডিচেম্বৰত আৰু দ্বিতীয় পৰ্যায়টো ৫ ডিচেম্বৰত অনুষ্ঠিত হ'ব। গুজৰাট আৰু হিমাচল প্ৰদেশৰ ভোটগণনাও ৮ ডিচেম্বৰত অনুষ্ঠিত হ'ব।

Union Minister of State for Agriculture Kailash Chaudhary on the election tour of Gujarat
Union Minister of State for Agriculture Kailash Chaudhary on the election tour of Gujarat

বৰ্তমান, গুজৰাটত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টি শাসনত আছে আৰু গুজৰাটত মুঠ ১৮২ খন বিধানসভা আসন আছে। ইয়াৰে ভিতৰত বিজেপিৰ ১১১ জন বিধায়ক আছে। আনহাতে কংগ্ৰেছৰ বিৰোধী দলত ৬২ জন বিধায়ক আছে। ২০১৭ চনৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত, কংগ্ৰেছে মুঠ ৭৭ খন আসন লাভ কৰিছিল। পৰবৰ্তী সময়ত ১৫  জন বিধায়কে কংগ্ৰেছ ত্যাগ কৰিছিল।

বৰ্তমান, গুজৰাটত ভাৰতীয় জনতা পাৰ্টি শাসনত আছে আৰু গুজৰাটত মুঠ ১৮২ খন বিধানসভা আসন আছে। ইয়াৰে ভিতৰত বিজেপিৰ ১১১ জন বিধায়ক আছে। আনহাতে কংগ্ৰেছৰ বিৰোধী দলত ৬২ জন বিধায়ক আছে। ২০১৭ চনৰ বিধানসভা নিৰ্বাচনত, কংগ্ৰেছে মুঠ ৭৭ খন আসন লাভ কৰিছিল। পৰবৰ্তী সময়ত ১৫  জন বিধায়কে কংগ্ৰেছ ত্যাগ কৰিছিল।

এইবাৰ আম আদমী পাৰ্টীয়েও গুজৰাটৰ ৰাজনীতিত প্ৰৱেশ কৰিছে। যাৰ বাবে বিজেপি আৰু কংগ্ৰেছৰ সমস্যা এতিয়া বৃদ্ধি পাব পাৰে। অৱশ্যে, গুজৰাট সদায়ে বিজেপিৰ দুৰ্গ হৈ আহিছে। কিন্তু আমি শেহতীয়া পঞ্জাৱ নিৰ্বাচনো পাহৰিব নালাগে, য'ত আম আদমী পাৰ্টীয়ে বৃহৎ সংখ্যাগৰিষ্ঠতাৰে জয়লাভ কৰিছিল।

লগতে পঢ়ক- দুগ্ধপাম খুলি লাখ টকা উপাৰ্জনৰ সুযোগ, জানক ইয়াৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ট উপায়

English Summary: Gujrat Election 2022

Like this article?

Hey! I am RAHUL ALI. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.