Krishi Jagran Tamil
Menu Close Menu

মাইক্ৰ'ফাইনেন্স ৰিলিফ আঁচনিৰ দ্বিতীয় পৰ্যায় উদ্বোধন মুখ্যমন্ত্ৰীৰ

Tuesday, 04 January 2022 03:13 PM
Assam Micro Finance Relief Scheme

Assam Micro Finance Relief Scheme

অসম মাইক্ৰ' ফাইনেন্স ইনষ্টিটিউচন ৰিলিফ (AMFIR) প্ৰকল্পৰ দ্বিতীয় পৰ্যায়টো বিশ্বনাথত উদ্বোধন কৰা হয় । মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই ঋণ লওঁতাসকলক ভৱিষ্যতৰ ঋণ প্ৰাপ্ত কৰাৰ বাবে বিচক্ষণতাৰে ধন খৰচ কৰিবলৈ আহ্বান জনায় । অভিযানৰ দ্বিতীয় পৰ্যায়ত উত্তৰ অসমৰ বিশ্বনাথৰ এক অনুষ্ঠানত গোহপুৰ, বেহালী, চুতিয়া আৰু বিশ্বনাথৰ ৫,০২৪ জন নিয়মীয়া পৰিশোধকৰ্তা হিতাধিকাৰীক চেক বিতৰণ কৰা হয়।

এএমএফআইআৰ (AMFIR) প্ৰণালীৰ দ্বিতীয় পৰ্যায়ত, বিশ্বনাথ জিলাৰ মুঠ ১২,৫৯০ গৰাকী হিতাধিকাৰীয়ে চেক লাভ কৰিব । সময়মতে ঋণ পৰিশোধ কৰি অহা ঋণ লওঁতাসকলক কাৰ্যসূচীৰ এই পৰ্যায়ত ২৫,০০০ টকাৰ এককালীন ইনচেণ্টিভ প্ৰদান কৰা হ'ব।

অহা মাহত এটা নতুন ছাইট উপলব্ধ হ'ব য'ত মহিলা হিতাধিকাৰীসকলে তেওঁলোকৰ মাইক্ৰ'ফাইনেন্স ঋণ ঘূৰাই দিব নোৱাৰিলে পঞ্জীয়ন কৰিব পাৰিব আৰু আৰু ৰাজ্য চৰকাৰে তেওঁলোকক তেওঁলোকৰ ঋণ পৰিশোধ কৰাত সহায় কৰিব বুলি মুখ্যমন্ত্ৰী হিমন্ত বিশ্ব শৰ্মাই উল্লেখ কৰে ।

মুখ্যমন্ত্ৰী শৰ্মাই কয় যে, বকেয়া ঋণ অনুশাসন বজাই ৰখাত সহায় কৰাৰ বাবে হিতাধিকাৰী মহিলা সকলক উদগনিবোৰৰ উদ্দেশ্য হৈছে চৰকাৰে সহায় কৰিছে । প্ৰকল্পটোৰ এই পৰ্যায়ৰ পৰা মুঠ ১১ লাখ মহিলা উপকৃত হ'ব ।

শৰ্মাই বিশ্বনাথ জিলাত উন্নয়নমূলক পদক্ষেপৰ বিষয়েও ঘোষণা কৰে । বিভিন্ন জাতি-জনগোষ্ঠীৰে পৰিবেষ্টিত বিহালীত এখন অভিযান্ত্ৰিক মহাবিদ্যালয় আৰু বিশ্বনাথত এখন চিকিৎসা মহাবিদ্যালয় স্থাপন কৰা হ'ব মুখ্যমন্ত্ৰীয়ে উল্লেখ কৰে । তেওঁ বিশ্বনাথ ঘাটত এটা ৰ'পৱে প্ৰকল্পৰ নিৰ্মানৰ কথা উল্লেখ কৰে যিটো ২০২২ চনৰ ভিতৰত শেষ হোৱাৰ সম্ভাৱনা আছে।

লগতে পঢ়কঃ ক’ভিড-১৯ (Covid-19) ত আক্ৰান্ত হ’ল অৰবিন্দ কেজৰিৱাল

Assam Micro Finance Relief Scheme HBS

Share your comments

Krishi Jagran Assamese Magazine Subscription Online Subscription

CopyRight - 2022 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.