MFOI 2024 Road Show
  1. এগ্ৰিপেডিয়া

অভিনেতা পংকজ ত্ৰিপাঠী কৃষি নেটৱৰ্কৰ ব্ৰেণ্ড এম্বেচেডৰ হিচাপে নিযুক্ত

KJ Staff
KJ Staff
Actor Pankaj Tripathi appointed as brand Ambassador of  Krishi Network
Actor Pankaj Tripathi appointed as brand Ambassador of Krishi Network

বহুমুখী অভিনেতা পংকজ ত্ৰিপাঠীক কৃষি নেটৱৰ্কৰ ব্ৰেণ্ড এম্বেচেডৰ হিচাপে নিযুক্তি দিয়া হৈছে । কৃষি নেটৱৰ্কৰ হৈছে কৃষিপ্ৰযুক্তি এপ পৰিচালনা কৰা এক ব্যক্তিগত কৃষি প্ৰতিষ্ঠান ।

কৃষি নেটৱৰ্কে ভাৰতীয় ক্ষুদ্ৰ আৰু প্ৰান্তীয় কৃষকসকলক উন্নত বজাৰ প্ৰৱেশাধিকাৰ, মানদণ্ডৰ ইনপুট আৰু জ্ঞান প্ৰদান কৰে । কৃষি নেটৱৰ্ক হৈছে এক সামূহিক মঞ্চ যি প্ৰগতিশীল ভাৰতীয় কৃষকসকলক পেছাদাৰী, ব্যৱসায়ী, সংগঠিত ক্ৰেতা আৰু ইজনে সিজনৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰিবলৈ সক্ষম কৰে । কৃষকসকলে উৎপাদনশীলতা প্ৰযুক্তি যেনে শস্যৰ ৰোগ চিনাক্তকৰণ, মাণ্ডি মূল্যদৃশ্যতা, ব্যৱসায়িক দৃশ্যমানতা, প্ৰশ্ন আৰু উত্তৰ মঞ্চ, আৰু বতৰৰ পূৰ্বানুমান ব্যৱহাৰ কৰে ।

ষ্টাৰ্টআপ অনুসৰি, অভিনেতাজনৰ সৈতে ইয়াৰ অংশীদাৰীত্বে ইয়াৰ বাবে জনসাধাৰণৰ ওচৰলৈ যোৱাৰ বাবে দুৱাৰ মুকলি কৰিব আৰু তৃণমূল পৰ্যায়ৰ কৃষকসকলৰ সৈতে বাৰ্তালাপ কৰিব । কৃষি এপটোৰ সৈতে অভিনেতা গৰাকীয়ে অংশীদাৰিত্বই এক বিশেষ অৱদান আগবঢ়াইছে ।

ত্ৰিপাঠীৰ কৃষি দক্ষতা ৰেচম পথত অসুবিধা সমাধানৰ দ্বাৰা কৃষকসকলক বিকাশত সহায় কৰাৰ মঞ্চৰ উদ্দেশ্যৰ সৈতে সংগতি ৰাখে । পংকজে বৰ্ণনা কৰে, "পৰিয়ালৰ সদস্যসকলৰ সৈতে কৃষিজাত ভাৱে ধনী পৰিয়ালত জীৱিকাৰ বাবে কৃষি আৰু অন্যান্য মৌলিক ভূমি সংগ্ৰহ পদ্ধতিৰ প্ৰতি সক্ৰিয়ভাৱে প্ৰতিশ্ৰুতিবদ্ধ হোৱাৰ বাবে, ভাৰতীয় কৃষকসকলে তৃণমূল পৰ্যায়ত সন্মুখীন হোৱা সমস্যাবোৰৰ সৈতে মই সদায় পৰিচিত হৈ আহিছো।"

যিহেতু এই সমস্যাবোৰৰ মৌলিক কাৰণ হৈছে সঠিক জ্ঞানৰ অভাৱ, কৃষকসকলক অনুকূল পদ্ধতি শিকোৱা আৰু লগতে তেওঁলোকৰ আন সকলো উদ্বেগ নিয়ন্ত্ৰণ কৰা আৰু চোৱাটো নিশ্চিত কৰা টো হৈছে সময়ৰ প্ৰয়োজনীয়তা । এই ক্ষেত্ৰত অনলাইন আৰু শাৰীৰিক সমৰ্থনৰ মিশ্ৰণ প্ৰদান কৰা এটা সংগঠনক পুঁজি যোগান ধৰাৰ দ্বাৰা মই মোৰ সামান্য উপায়েৰে সহায় কৰাৰ লক্ষ্য ৰাখিছো ।"

কৰ্মক্ষেত্ৰত, পংকজ ত্ৰিপাঠীৰ পৰৱৰ্তী চলচ্চিত্ৰখন হ'ব তেওঁৰ বিশাল বিখ্যাত বাডি-কমেডি ফ্ৰেঞ্চাইজি, ফুক্ৰেৰ তৃতীয় কিস্তি। একেদৰে, ফৌজদাৰী ন্যায়াধীশ 3-ৰ তৃতীয় কিস্তিত, তেওঁক মাধৱ মিশ্ৰৰ মৰমৰ চৰিত্ৰটো চিত্ৰিত কৰা দেখা যাব । তেওঁ জিৎ মুখাৰ্জীৰ শ্বেৰ্ডিল, অ মাই গড ২ আৰু বচ্চন পাণ্ডেৰ দৰে গুৰুত্বপূৰ্ণ চলচ্চিত্ৰতো অভিনয় কৰিব ।

লগতে পঢ়কঃ প্লাষ্টিকৰ বটল ব্যৱহাৰ কৰি ঘৰতে স্থাপন কৰক উলম্ব বাগিচা; কেনেকৈ জানক

English Summary: Actor Pankaj Tripathi appointed as brand Ambassador of Krishi Network

Like this article?

Hey! I am KJ Staff. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.