MFOI 2024 Road Show
  1. News

উচ্চতম ন্যায়ালয়ৰ অধিবক্তা বিজয় চৰ্দানা আৰু কৃষি জাগৰণৰ কৃষককেন্দ্ৰিক টক শ্ব’ৰ চুক্তি

KJ Staff
KJ Staff
Krishi Jagran MoU sign
Krishi Jagran MoU sign

উচ্চতম ন্যায়ালয়, দিল্লী উচ্চ ন্যায়ালয় আৰু ৰাষ্ট্ৰীয় সেউজ প্ৰাধিকৰণৰ জ্যেষ্ঠ অধিবক্তা বিজয় চৰ্দানা আৰু কৃষি জাগৰণে কৃষককেন্দ্ৰিক টক শ্ব’ৰ সন্দৰ্ভত বুজাবুজিৰ চুক্তিত স্বাক্ষৰ কৰিছে, য’ত চৰ্দানাই কৃষি বিশেষজ্ঞসকলৰ সৈতে চমু আলোচনা কৰিব। উল্লেখযোগ্য যে কৃষক আৰু কৃষি খণ্ডত কাম কৰাসকলেও তেওঁলোকৰ সমস্যাৰ সমাধান বিচাৰি ক্ষেত্ৰখনৰ বিশেষজ্ঞসকলৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব পাৰিব।

এই সন্দৰ্ভত বুধবাৰে নতুন দিল্লীত কৃষি জাগৰণৰ মুখ্য সম্পাদক এম চি ডমিনিক আৰু এচিভাৰ্ছ ৰিচ’ৰ্ছৰ আস্থা চৰ্দানাৰ মাজত বুজাবুজিৰ চুক্তি স্বাক্ষৰিত হয়।

বুজাবুজিৰ চুক্তি স্বাক্ষৰ অনুষ্ঠানৰ সময়ত এম চি ডমিনিকে কয় যে বিজয় চৰ্দানা কেৱল ভাৰতীয় কৃষি ক্ষেত্ৰতে নহয়, আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় পৰ্যায়তো এগৰাকী সুপৰিচিত ব্যক্তি। তেওঁ লগতে কয় যে মই আপোনালোকক ক’ব পাৰোঁ যে এই শ্ব’টোৱে অনাগত দিনত এক উচ্চ মানৰ কাৰ্যসূচী হিচাপে আত্মপ্ৰকাশ কৰিব, কাৰণ ইয়াত বৰ্তমানৰ কৃষি আৰু কৃষি খণ্ডৰ পদ্ধতিত বৈপ্লৱিক পৰিৱৰ্তন আনিব পৰা ক্ষমতা আছে।

অনুষ্ঠানত দিয়া ভাষণত চৰ্দানাই কয় যে, "দেশতেই হওক বা বিশ্বৰ আন যিকোনো ঠাইতে হওক, কৃষিৰ সৈতে জড়িতসকলৰ বাবে আজি এক উল্লেখযোগ্য দিন।"

"এই পদক্ষেপৰ আঁৰৰ উদ্দেশ্য হৈছে কৃষি বিজ্ঞানী, নীতি নিৰ্ধাৰক আৰু কৃষককে ধৰি উদ্যোগটোৰ বহু প্ৰভাৱশালী ব্যক্তিক অন্তৰ্ভুক্ত কৰা আৰু তেওঁলোকৰ সৈতে এক উপযোগী বক্তৃতা দিয়া, যিয়ে কৃষকৰ জীৱনত ইতিবাচক পৰিৱৰ্তন আনিব পাৰে।" তেওঁ কয়।

উল্লেখ্য যে চৰ্দানা কৰ্পৰেট ব'ৰ্ড আৰু বিশেষজ্ঞ সমিতিৰো স্বতন্ত্ৰ সঞ্চালক, টেকন'-লিগেল, টেকন'-কমাৰ্চিয়েল আৰু টেকন'-ইকনমিক পলিচি বিশেষজ্ঞ হোৱাৰ লগতে কৃষি ব্যৱসায়ৰ মূল্য শৃংখল বিনিয়োগ কৌশল আৰু বাণিজ্য উপদেষ্টা।

English Summary: Krishi Jagran, Legal Expert Vijay Sardana Join Hands; First of its Kind, Agri-Talk Show in the Making!

Like this article?

Hey! I am KJ Staff. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.