1. News

'পদ্মভূষণ' বঁটাৰে সন্মানিত Googleৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া সুন্দৰ পিচাইক

RAHUL ALI
RAHUL ALI
Indian Ambassador Taranjit S Sandhu presents Padma Bhushan to Google CEO Sundar Pichai
Indian Ambassador Taranjit S Sandhu presents Padma Bhushan to Google CEO Sundar Pichai

আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰত ভাৰতীয় ৰাষ্ট্ৰদূত তৰঞ্জিত সিং সান্ধুৱে গুগল আৰু এলফাবেটৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া সুন্দৰ পিচাইক ছান ফ্ৰান্সিস্কোত ভাৰতৰ সৰ্বোচ্চ অসামৰিক বঁটা সমূহৰ ভিতৰত অন্যতম পদ্মভূষণ প্ৰদান কৰে।

তৰঞ্জিত সিং সান্ধুৱে কয়, "চান ফ্ৰান্সিস্কোৰ সুন্দৰ পিচাইক পদ্মভূষণ হস্তান্তৰ কৰি মই আনন্দিত। তেওঁ লগতে কয় যে মাদুৰাই মাউণ্টেইন ভিউলৈ তেওঁৰ প্ৰেৰণাদায়ক যাত্ৰাই ভাৰত-আমেৰিকা যুক্তৰাষ্ট্ৰৰ অৰ্থনৈতিক আৰু প্ৰযুক্তিগত সম্পৰ্ক শক্তিশালী কৰে আৰু বিশ্বব্যাপী উদ্ভাৱনৰ ক্ষেত্ৰত ভাৰতীয় প্ৰতিভাৰ অৱদান পুনৰ নিশ্চিত কৰে।

গুগল আৰু এলফাবেটৰ মুখ্য কাৰ্যবাহী বিষয়া সুন্দৰ পিচাইয়ে কৈছে যে তেওঁ সদায় ভাৰতৰ সৈতে সংযুক্ত অনুভৱ কৰে আৰু য'লৈকে যায় তেওঁৰ ভাৰতীয় পৰিচয় তেওঁৰ লগত লৈ যায়। তেওঁ ভাৰতৰ তৃতীয় সৰ্বোচ্চ অসামৰিক সন্মানক সন্মান জনোৱাৰ উপলক্ষে এই কথা কয়। পিচাইয়ে কয়, "ভাৰত মোৰ এটা অংশ আৰু মই য'লৈকে যাওঁ ইয়াক মোৰ লগত লৈ যাওঁ।"

ভাৰতীয় ৰাষ্ট্ৰদূত তৰঞ্জিত সিং সান্ধুৰ পৰা এই সন্মান গ্ৰহণ কৰি পিচাইয়ে কয়, "এই সন্মানৰ বাবে মই ভাৰত চৰকাৰ আৰু জনসাধাৰণৰ ওচৰত কৃতজ্ঞ।" ভাৰত মোৰ এটা অংশ আৰু মই গুগল আৰু ভাৰতৰ মাজত মহান অংশীদাৰীত্ব অব্যাহত ৰখাৰ বাবে আশাবাদী যিহেতু আমি অধিক লোকৰ বাবে প্ৰযুক্তিৰ লাভালাভ অনাৰ বাবে একেলগে কাম কৰিআছো।"

সুন্দৰ পিচাই কোন?

সুন্দৰ পিচাই এজন ভাৰতীয়-আমেৰিকান নাগৰিক। তেওঁক ২০২২ বৰ্ষৰ বাবে ভাৰতীয় দূতাবাস তৰঞ্জিত সিং সান্ধুৰ দ্বাৰা বাণিজ্য আৰু উদ্যোগ শ্ৰেণীত পদ্মভূষণ বঁটা প্ৰদান কৰা হৈছিল। এই উপলক্ষে পিচাইৰ গোটেই পৰিয়াল আৰু ঘনিষ্ঠ সদস্যসকল চান ফ্ৰান্সিস্কোত উপস্থিত আছিল।

সুন্দৰ পিচাইয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীক প্ৰশংসা কৰে

পিচাইয়ে প্ৰধানমন্ত্ৰী মোডীৰ ডিজিটেল ইণ্ডিয়াৰ দৃষ্টিভংগীৰ প্ৰশংসা কৰে আৰু কয় যে ডিজিটেল ইণ্ডিয়াৰ দৃষ্টিভংগীয়ে নিশ্চিতভাৱে ভাৰতৰ প্ৰগতি ত্বৰান্বিত কৰিব। তেওঁ কয় যে দুটা পৰিৱৰ্তনশীল দশকত চৰকাৰ, ব্যৱসায় আৰু সম্প্ৰদায়ৰ সৈতে অংশীদাৰীত্ব কৰি ভাৰতত বিনিয়োগ অব্যাহত ৰাখি তেওঁ গৌৰৱান্বিত। পিচাইয়ে কয় যে ডিজিটেল ইণ্ডিয়াই ডিজিটেল পৰিৱৰ্তনৰ বাবে ব্যৱসায়িক সুযোগৰ সুবিধা লৈছে আৰু গ্ৰাম্য অঞ্চলকে ধৰি আগতকৈ অধিক লোকৰ ওচৰলৈ গৈছে।

লগতে পঢ়ক-Farmer protest: আকৌ এবাৰ দিল্লীৰ ৰামলীলা মৈদানত কৃষকৰ ‘গৰ্জন ৰেলী’

English Summary: Google CEO Sundar Pichai honoured with 'Padma Bhushan' award

Like this article?

Hey! I am RAHUL ALI. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2023 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.