MFOI 2024 Road Show
  1. News

Exhibition Fair : যোৰহাটত RAWEP 2023 অধিনত প্ৰদৰ্শনী মেলা

PANKAJ KHANIKAR
PANKAJ KHANIKAR
Exhibition Fair under RAWEP 2023 in Jorhat
Exhibition Fair under RAWEP 2023 in Jorhat

বুধবাৰে যোৰহাট কৃষি বিজ্ঞান কেন্দ্ৰৰ RAWEP 2023 কাৰ্যসূচীৰ অংশ হিচাপে অসম কৃষি বিশ্ববিদ্যালয়ৰ সামূহিক বিজ্ঞান মহাবিদ্যালয়ৰ চতুৰ্থ বৰ্ষৰ ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে কলিয়াপানী আদৰ্শ গাঁৱৰ খেলপথাৰত এখন প্ৰদৰ্শনীৰ আয়োজন কৰে। প্ৰদৰ্শনীত তেওঁলোকে গাঁৱৰ লোকসকলক প্ৰদান কৰা দক্ষতা আৰু সামগ্ৰীসমূহ প্ৰদৰ্শন কৰে যিবোৰ তেওঁলোকে ৰাৱেপত থকাৰ সময়ছোৱাত বিকাশ কৰাত সহায় কৰিছিল। প্ৰদৰ্শনীৰ পটভূমিত সামূহিক বিজ্ঞান মহাবিদ্যালয়ৰ সকলো বিভাগৰ শিক্ষক, যোৰহাটৰ কৃষি বিজ্ঞান কেন্দ্ৰৰ জ্যেষ্ঠ বিজ্ঞানী আৰু মুৰব্বী আৰু কেভিকে, যোৰহাটৰ বিষয় বস্তু বিশেষজ্ঞৰ লগতে কলিয়াপানী আদৰ্শ গাঁৱৰ ১০০ৰো অধিক বাসিন্দাৰ উপস্থিতিত এখন সভা অনুষ্ঠিত হয়।

আৰম্ভণিতে ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলে উপস্থিত সামূহিক বিজ্ঞান মহাবিদ্যালয়ৰ অধ্যাপিকা আৰু যোৰহাটৰ কেভিকেৰ বিজ্ঞানীৰ লগতে গাঁৱৰ জ্যেষ্ঠ নাগৰিক আৰু ৱাৰ্ডৰ সদস্যসকলক সম্বৰ্ধনা জ্ঞাপন কৰে । কৃষি বিজ্ঞান কেন্দ্ৰৰ যোৰহাটৰ জ্যেষ্ঠ বিজ্ঞানী আৰু মুৰব্বী ড০ সঞ্জয় বৰঠাকুৰে তেওঁৰ ভাষণত যোৱা দুমাহৰ ভিতৰত ছাত্ৰ-ছাত্ৰী সকলে সম্পাদন কৰা কাৰ্যকলাপৰ বাবে অভিনন্দন জ্ঞাপন কৰাৰ লগতে এই সময়ছোৱাত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ প্ৰতি আগবঢ়োৱা সহযোগিতাৰ বাবে সকলো গাঁওবাসীক ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰে।

লগতে পঢ়ক- 

শিৱসাগৰত কৃষক মেলা, থলুৱা সামগ্ৰীৰ প্ৰদৰ্শনী-বিক্ৰিৰে উৎসাহিত কৃষক-উদ্যোগী

অসম কৃষি বিশ্ববিদ্যালয়ৰ সামূহিক বিজ্ঞান মহাবিদ্যালয়ৰ বস্ত্ৰ আৰু পোছাক ডিজাইনিং বিভাগৰ অধ্যাপিকা ড০ নবনীতা গগৈয়ে তেওঁৰ ভাষণত RAWEP কাৰ্যসূচীৰ গুৰুত্বৰ ওপৰত গুৰুত্ব আৰোপ কৰি গাঁওবাসীৰ লগতে কেভিকে যোৰহাটৰ এই সময়ছোৱাত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীক সহায় কৰাৰ বাবে ধন্যবাদ জ্ঞাপন কৰে। আন বহু গণ্যমান্য ব্যক্তিয়েও এই উপলক্ষে নিজৰ মতামত ব্যক্ত কৰে। ইয়াৰ মাজতে এটা সৰু সাংস্কৃতিক অনুষ্ঠানৰো আয়োজন কৰা হয় আৰু তাত গাঁৱৰ বহু ছাত্ৰ-ছাত্ৰীয়ে কবিতা, দিহানাম, নৃত্য আদি পৰিবেশন কৰে।

পৰৱৰ্তীসময়ত বস্ত্ৰ আৰু পোছাক ডিজাইনিং বিভাগৰ অধ্যাপিকা ড০ নবনীতা গগৈৰ লগতে কেভিকে, যোৰহাটৰ মুৰব্বী ড০ সঞ্জয় বৰঠাকুৰে প্ৰদৰ্শনী ষ্টলসমূহ উদ্বোধন কৰে আৰু সকলো বিশিষ্ট ব্যক্তি আৰু গাঁওবাসীয়ে ষ্টলসমূহ প্ৰদৰ্শন কৰে। যোৱা দুমাহত ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ কঠোৰ পৰিশ্ৰমৰ বাবে আজিৰ প্ৰদৰ্শনীখন ফলপ্ৰসূভাৱে প্ৰদৰ্শন কৰাটো সম্ভৱ হয়। উপস্থিত সকলোৱে ছাত্ৰ-ছাত্ৰীসকলৰ প্ৰচেষ্টাৰ শলাগ লয় আৰু তেওঁলোকৰ ভৱিষ্যতৰ বাবে শুভেচ্ছা জ্ঞাপন কৰে।

লগতে পঢ়ক- 

স্বাধীনভাৱে কিবা এটা কৰাৰ কথা ভাবিছে নেকি! তেনেহ’লে ছাগলী পালন কৰক

English Summary: Exhibition Fair under RAWEP 2023 in Jorhat

Like this article?

Hey! I am PANKAJ KHANIKAR. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.