MFOI 2024 Road Show
  1. News

২১ ফেব্ৰুৱাৰীৰপৰা ওড়িশাত দ্বিতীয় উৎকল কৃষি মেলা ২০২৩

KJ Staff
KJ Staff
প্ৰথম উৎকল কৃষি মেলাৰ ফটো
প্ৰথম উৎকল কৃষি মেলাৰ ফটো

চেঞ্চুৰিয়ান ইউনিভাৰ্চিটি অফ টেকন’ল’জী এণ্ড মেনেজমেণ্টে ২১ ফেব্ৰুৱাৰী আৰু ২২  ফেব্ৰুৱাৰী, ২০২৩ তাৰিখে কৃষি জাগৰণৰ সহযোগত "দ্বিতীয় উৎকল কৃষি মেলা ২০২৩" নামৰ এক বৃহৎ অনুষ্ঠানৰ আয়োজন কৰিছে। এই প্ৰদৰ্শনীৰ উদ্দেশ্য হৈছে অংশগ্ৰহণকাৰীসকলক তেওঁলোকৰ সামগ্ৰী, সেৱা, আঁচনি আৰু শেহতীয়া প্ৰযুক্তিসমূহ সম্ভাৱ্য গ্ৰাহক আৰু কৃষকসকলৰ আগত প্ৰদৰ্শনৰ সুযোগ প্ৰদান কৰা।

অনুষ্ঠানটো উৰিষ্যাৰ গজপতি পাৰালাখেমুণ্ডিস্থিত চেঞ্চুৰিয়ান প্ৰযুক্তি আৰু ব্যৱস্থাপনা বিশ্ববিদ্যালয়ত আয়োজন কৰা হৈছে। এই মেলাই কৃষক, কৃষি উৎপাদক, এগ্ৰিপ্ৰেনিউৰ, ডিষ্ট্ৰিবিউটৰ, ডিলাৰ, ফাৰ্ম মালিক, কৃষিজাত সামগ্ৰী বিতৰক, যোগানকৰ্তা, ৰিটেইলাৰ, গৱেষক, কৃষিবিজ্ঞানী, উদ্যোগপতি, মিডিয়া সংগঠন, চৰকাৰী বিষয়া আৰু কৃষি খণ্ডৰ সৈতে জড়িত সকলো লোককে এক মঞ্চ প্ৰদান কৰিব।

এই কাৰ্যসূচীত কৃষকসকলৰ বাবে সুযোগ সৃষ্টি কৰা আৰু কৃষি আৰু আধুনিক প্ৰযুক্তি সম্পৰ্কীয় সমস্যাৰ বিষয়ে আলোচনা কৰাৰ ওপৰত গুৰুত্ব দিয়া হৈছে। এই মঞ্চৰ জৰিয়তে, কৃষকসকলে তেওঁলোকে সন্মুখীন হোৱা সমস্যাবোৰ উপস্থাপন কৰাৰ আৰু শীৰ্ষ কৃষি বিশেষজ্ঞসকলৰ পৰা পৰামৰ্শ লাভ কৰাৰ সুযোগ পাব। উন্নত কৃষি যন্ত্ৰপাতি, বীজ, সাৰ, নতুন জ্ঞান আৰু প্ৰযুক্তি সকলো কৃষকৰ বাবে সহজে উপলব্ধ হ'ব। এই কাৰ্যসূচীত কৃষকসকলক চৰকাৰী ৰেহাইৰ অধীনত প্ৰশিক্ষণ অধিৱেশনৰ জৰিয়তে কৃষিত ব্যৱহৃত বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ কৃষি যন্ত্ৰৰ প্ৰয়োজনীয়তা, ব্যৱহাৰ আৰু তত্বাৱধানৰ বিষয়ে অৱগত কৰা হ'ব।

এই অনুষ্ঠানটোৱে কৃষকসকলক কৃষি আৰু কৃষি সম্পৰ্কীয় আধুনিক প্ৰযুক্তিৰ বিষয়ে অধিক জানিবলৈ এক সোণালী সুযোগ প্ৰদান কৰে। প্ৰথম উৎকল কৃষি মেলাৰ সফলতাৰ পিছত ডাঙৰ, উন্নত আৰু অধিক দক্ষ হোৱাৰ প্ৰতিশ্ৰুতি দি কৃষি জাগৰণ এই বৃহৎ অনুষ্ঠানটোৰ সৈতে উভতি আহিছে।

লগতে পঢ়কঃ Edible Millet Cups: কেৱল চাহেই নহয়, এতিয়া চাহৰ কাপটোও লগতে খাই থ’ব পাৰিব

English Summary: 2nd Utkal Krishi Mela Set to Begin in Odisha on February 21

Like this article?

Hey! I am KJ Staff. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.