MFOI 2024 Road Show
  1. News

PMFAIৰ উদ্যোগত ডুবাইত ১৭তম আন্তৰ্জাতিক শস্য-বিজ্ঞান সন্মিলন আৰু প্ৰদৰ্শনী

RAHUL ALI
RAHUL ALI
17th International Crop-Science Conference & Exhibition in Dubai
17th International Crop-Science Conference & Exhibition in Dubai

পিএমএফএআই ১৭তম আন্তৰ্জাতিক শস্য-বিজ্ঞান সন্মিলন আৰু প্ৰদৰ্শন ডুবাইত। ভাৰত চৰকাৰৰ ৰাসায়নিক আৰু পেট্ৰ'কেমিকেল মন্ত্ৰালয়ৰ দ্বাৰা সমৰ্থিত কীটনাশক নিৰ্মাতা আৰু প্ৰুণেতা সংস্থা অফ ইণ্ডিয়া (PMFAI)ৰ দ্বাৰা আয়োজন কৰা হয় এই অনুষ্ঠানৰ। কৃষি-ইনপুটৰ সৈতে প্ৰত্যক্ষ বা পৰোক্ষভাৱে জড়িত লোকসকলৰ বাবে ই এক গুৰুত্বপূৰ্ণ সন্মিলন।

এই অনুষ্ঠানটোৱে শীৰ্ষ কৃষি-ইনপুট কোম্পানীবোৰৰ কাৰ্যবাহীসকলক ব্ৰেণ্ড সজাগতা গঢ়ি তোলা, নতুন বজাৰ আৰু বিক্ৰী লীড সৃষ্টি কৰা  আৰু সমগ্ৰ বিশ্বৰ পৰা 800 ৰো অধিক পেছাদাৰী দৰ্শনাৰ্থীৰ সৈতে নেটৱৰ্ক সৃষ্টি কৰাৰ বাবে এটা প্লেটফৰ্মত একত্ৰিত হোৱাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰে।

অনুষ্ঠানটোত দুদিনীয়া সন্মিলন আৰু কৰ্মশালা অনুষ্ঠিত হয়, যাৰ ফলত অংশগ্ৰহণকাৰীসকলে নতুন সামগ্ৰী মুকলি আৰু নতুন কৃষিৰাসায়নিক বজাৰৰ বিকাশৰ বিষয়ে জ্ঞান লাভ কৰিব। ইয়াৰ উপৰিও, অনুষ্ঠানটোৱে বজাৰ গৱেষণা আৰু গ্ৰাহকৰ আচৰণ, প্ৰৱণতা, আৰু সামগ্ৰী গ্ৰহণ পৰীক্ষা কৰাৰ সুযোগ প্ৰদান কৰে।

আই.চি.এছ.চি.ই.-ৰ প্ৰদৰ্শকসকলৰ ভিতৰত আছে কৃষিৰাসায়নিক নিৰ্মাতা, প্ৰণয়নকৰ্তা, আৰু ৰপ্তানিকৰ্তা, জৈৱিক কৃষি-ইনপুট, আনুষঙ্গিক ৰাসায়নিক পদাৰ্থ, গৱেষণা পৰীক্ষাগাৰ, পেকেজিং সামগ্ৰী প্ৰদানকাৰী, প্ৰযুক্তিগত সমাধান প্ৰদানকাৰী, আৰু কৃষি ইনপুটৰ সৈতে সম্পৰ্কিত অন্যান্য।

অনুষ্ঠানটোৱে কৃষিৰাসায়নিক ব্যৱসায় আৰু বাণিজ্যৰ বাবে এক পৰ্যায় প্ৰদান কৰে, যাৰ ভিতৰত আছে জৈৱকীটনাশক, পৰীক্ষাগাৰ, গৱেষণা প্ৰতিষ্ঠান, আৰু আনুষঙ্গিক ৰাসায়নিক পদাৰ্থ আৰু কেঁচা মাল যোগানকৰ্তা, অন্যান্য। আইচিএছচিই হৈছে ভাৰতীয় উদ্যোগসমূহৰ বাবে আন্তঃৰাষ্ট্ৰীয় বজাৰত উপনীত হোৱা, নতুন সম্পৰ্ক স্থাপন কৰা আৰু তেওঁলোকৰ ব্যৱসায় ৰক্ষা কৰাৰ এক উৎকৃষ্ট সুযোগ।

আই.চি.এছ.চি.ই.-য়ে বিভিন্ন পৃষ্ঠপোষকতা আৰু প্ৰদৰ্শনৰ সুযোগ প্ৰদান কৰে, যাৰ দ্বাৰা প্ৰদৰ্শকসকলে আনৰ পৰা পৃথক হ'ব পাৰে আৰু 1000 ৰো অধিক প্ৰতিনিধিলৈ তেওঁলোকৰ ব্যৱসায়ৰ প্ৰচাৰ কৰিব পাৰে। ইয়াৰ উপৰিও, অনুষ্ঠানটোত পিএমএফএআই-এছএমএল বাৰ্ষিক এগকেম বঁটা প্ৰদান অনুষ্ঠান অনুষ্ঠিত হব, য’ত  উপস্থিত সকলে ভাৰতৰ পৰা উদীয়মান গোলকীয় নেতাসকলক প্ৰত্যক্ষ কৰিব পাৰে।

সমগ্ৰ ভাৰতৰ পৰা 200 ৰো অধিক ডাঙৰ, মজলীয়া আৰু ক্ষুদ্ৰ ব্যৱসায় হৈছে কীটনাশক নিৰ্মাতা আৰু প্ৰণয়নকাৰী সংস্থা অফ ইণ্ডিয়াৰ (পিএমএফএআই) সদস্যই ইয়াত অংশগ্ৰহণ কৰে। উল্লেখ্য যে পিএমএফএআই হৈছে কৃষিৰাসায়নিক/কীটনাশক উদ্যোগক প্ৰতিনিধিত্ব কৰা এক ৰাষ্ট্ৰীয় সংগঠন।

লগতে পঢ়ক-Ambulances for Cows : ৰাজ্যত আৰম্ভ হ’ব গৰুৰ বাবে এম্বুলেন্স সেৱা

English Summary: 17th International Crop-Science Conference & Exhibition in Dubai

Like this article?

Hey! I am RAHUL ALI. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.