MFOI 2024 Road Show
  1. উদ্য়ানশস্য়

আলু বনাম মিঠা আলুঃ কোনটো বেছি স্বাস্থ্যকৰ জানেনে আপুনি?

KJ Staff
KJ Staff
Potato vs Sweet Poptato
Potato vs Sweet Poptato

বেছিভাগ শিশুৰ হৃদয়ত মিঠা আলু আৰু আলুৰ এক বিশেষ স্থান আছে। পাচলিৰ ভিতৰত ই দুটা যি কেৱল শিশুৱেই নহয় প্ৰাপ্তবয়স্ক সকলেও অভিযোগ নকৰাকৈ খায়। আলু কেৱল তেওঁলোকৰ কোমল গাঁথনি আৰু আশ্চৰ্যকৰ সোৱাদৰ বাবেই নহয় কিন্তু সেইবোৰত পুষ্টিৰ পৰিমাণ অধিক আৰু পুষ্টিকৰ জলপান বা ৰাতিৰ আহাৰ তৈয়াৰ কৰাৰ বাবেও অনুৰাগীৰ প্ৰিয়। যদিও দুয়োটা জনপ্ৰিয়, পুষ্টি আৰু সামগ্ৰিক স্বাস্থ্যৰ ক্ষেত্ৰত কোনটো উৎকৃষ্ট তাক লৈ যথেষ্ট বিতৰ্ক আছে-

ইতিহাস আৰু উৎপত্তি: (History and Origin)

মিঠা আলু আৰু আলু দুয়োটা প্ৰথমে পেৰুৰ ইনকাসকলে খেতি কৰিছিল আৰু এবাৰ ইউৰোপীয় আক্ৰমণকাৰীয়ে আলু ইউৰোপলৈ অনাৰ পিছত আলু সাৰ্বজনীন খ্যাতি অৰ্জন কৰিছিল। মিঠা আলু বগা আলুৰ সৈতে সংযোজিত নহয়, যদিও 'মিঠা' শব্দটোৰ পিছত 'আলু' শব্দটো যোগ কৰা হয়।

মিঠা আলু ‘glory plant’ উদ্ভিদ পৰিয়ালৰ পৰা আহে, আনহাতে বগা আলু নাইটশ্বেড টিউব্ৰোচাম পৰিয়ালৰ পৰা আহে। ফলস্বৰূপে, ৰন্ধাৰ সময়ত পাচলিবোৰ এটা ঠআনটোৰ পৰিপূৰক নহয় ।

স্বাস্থ্য আৰু পুষ্টিৰ তুলনা (Health and Nutrition Comparison)

যিহেতু আলু চিপচ আৰু ফ্ৰেঞ্চ ফ্ৰাইৰ দৰে জাংক ফুড তৈয়াৰ কৰিবলৈ ব্যৱহাৰ কৰা হয়, সেইবোৰক কেতিয়াবা 'ইমান স্বাস্থ্যকৰ খাদ্য নহয়' বুলি ভুল কৰা হয়। এনে নহয়, কিয়নো আলু হৈছে এক অতি পুষ্টিকৰ পাচলি।

মেক্ৰোনিউট্ৰিয়েণ্টৰ ক্ষেত্ৰত, ১০০ গ্ৰাম মিঠা আলু আৰু আলুত একে পৰিমাণৰ লিপিড, প্ৰ'টিন আৰু কাৰ্বোহাইড্ৰেট থাকে, লগতে সমান সংখ্যক কেলৰি থাকে। পটাছিয়াম আৰু মেগনেছিয়ামৰ বাহিৰে, মিঠা আলুত অন্যান্য পাচলিতকৈ অধিক পৰিমাণৰ ভিটামিন আৰু খনিজ থাকে। দুয়ো প্ৰকাৰতে উদ্ভিদৰ ৰাসায়নিক পদাৰ্থ থাকে যি শৰীৰৰ বাবে স্বাস্থ্যকৰ। বগা আলুৰ ভিতৰত আছে গ্লাইকোলকেলইড, যাৰ কৰ্কট ৰোধী গুণাগুণ আছে আৰু মিঠা আলুত এণ্টিঅক্সিডেণ্ট থাকে যি কোষৰ ক্ষতি প্ৰতিহত কৰে।

গ্লাইচেমিক সূচক (The Glycaemic Index)

খাদ্যৰ গ্লাইচেমিক সূচক শেহতীয়াকৈ এটা গুৰুত্বপূৰ্ণ বিষয় । গ্লাইচেমিক সূচক হৈছে ৰক্ত শৰ্কৰাৰ স্তৰ কেনেদৰে প্ৰভাৱিত কৰে তাৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি খাদ্যৰ এক আপেক্ষিক ৰেংকিং, যি ডায়েবেটিচ ৰোগীৰ সংখ্যা বৃদ্ধি হোৱাৰ সৈতে অধিক সচৰাচৰ হৈ আহিছে। কম জি.আই. থকা খাদ্যৰ তুলনাত, ৭০ বা তাতকৈ অধিক জি.আই. থকা খাদ্যৰ ফলত ৰক্ত শৰ্কৰা দ্ৰুতগতিত বৃদ্ধি হয়। মিঠা আলু কেনেদৰে ৰন্ধা হয় তাৰ ওপৰত নিৰ্ভৰ কৰি ৪৪-৯৪ জিআই থাকিব পাৰে, কিন্তু বেক কৰা বগা আলুএটাত ৮৯ ৰ জিআই থাকে। ডায়েবেটিচ আৰু অন্যান্য ৰক্ত শৰ্কৰাৰ সমস্যা থকা সকলৰ বাবে মিঠা আলু ভাল কিয়নো তেওঁলোকৰ গ্লাইচেমিক সূচক কম।

লগতে পঢ়কঃ অমিতা খেতিৰ পৰা কেনেদৰে কৰিব অধিক উপাৰ্জন? শিকক এই প্ৰবন্ধত-

English Summary: Potato vs Sweet Poptato

Like this article?

Hey! I am KJ Staff. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.