MFOI 2024 Road Show
  1. স্বাস্হ্য আৰু জীৱন

Hemp Tea: ভাং চাহ খোৱাৰ লাভালাভ, সম্পূৰ্ণ জানিবলৈ পঢ়ক এই প্ৰবন্ধ!

RAHUL ALI
RAHUL ALI
Hemp Tea
Hemp Tea

চাহ হৈছে এক পানীয় যাৰ নামটোৱে টোপনি পলাই যায়, মন সুখী হয়। সময়ৰ লগে লগে, চাহৰ প্ৰকাৰ, ৰূপ আৰু ৰং সলনি হৈ আছে আৰু ইয়াৰ সৈতে চাহ প্ৰেমীৰ সংখ্যাও বৃদ্ধি পাইছে। এনে পৰিস্থিতিত, আজি আমি আপোনাক এবিধ চাহৰ বিষয়ে ক'ম যে আপুনি বহু প্ৰকাৰৰ ৰোগৰ পৰা যথেষ্ট পৰিমাণে পৰিত্ৰাণ পাব পাৰিব।

আচৰিত নহ'ব যে এইটো চাহ। এয়া এক নিচাযুক্ত চাহ নহয় কিন্তু ৰোগমুক্ত চাহ। ইয়াক সেৱন কৰি, শৰীৰত ৰক্ত সঞ্চালনৰ গতি দ্ৰুত হয়, যি হৃদযন্ত্ৰ স্বাস্থ্যৱান ৰাখে। যিসকল লোকৰ যথেষ্ট চাপ আছে, এই চাহে তেওঁলোকক আভ্যন্তৰীণ শান্তি প্ৰদান কৰে। ভোক বঢ়োৱাৰ ক্ষেত্ৰতো ইয়াক এটা ভাল বিকল্প বুলি গণ্য কৰা হয়। হয় সেয়া হৈছে ভাং অথবা গাঞ্জা চাহ। হাঁওফাঁওৰ সমস্যা আৰু দীৰ্ঘম্যাদী শৰীৰৰ বিষ উপশম কৰাতো ইয়াক কাৰ্যকৰী বুলি গণ্য কৰা হয়।

ভাং চাহ এক নিচাযুক্ত পানীয় নহয়

আপোনাৰ তথ্যৰ বাবে, আপোনাক জনাব যে বিশেষজ্ঞৰ দ্বাৰা অধ্যয়ন কৰাৰ পিছত, দেখা গৈছে যে যদি সীমিত পৰিমাণত ভাং খোৱা হয়, তেনেহ'লে ই আমাৰ শৰীৰৰ কোনো ক্ষতি নকৰে।

ভাং চাহ কেনেদৰে বনাব লাগে

  • আপুনি প্ৰথমে এটা পেনত ভাং পাতৰে তৈয়াৰ কৰা পেষ্ট বা পাউডাৰ যোগ দিব লাগিব।

  • ইয়াৰ পিছত, পানী, গাখীৰ, চেনী, ডালচেনি, লবঙ্গ, ইলাচী, জালুক, আদা আৰু তেল যোগ দিয়ক আৰু ইয়াক ভালদৰে উতলাওক।

  • তাৰ পিছত পানী ভালদৰে উতলাই, জুই সামান্য হ্ৰাস কৰক আৰু চাহটো প্ৰায় 20 মিনিটৰ বাবে ভালদৰে উতলাবলৈ দিয়ক।

  • পানী উতলাৰ পিছত গেছটো বন্ধ কৰক আৰু ঠাণ্ডা হ'বলৈ অলপ সময় ৰাখক।

  • ইয়াৰ পিছত, মিশ্ৰণটো ফিল্টাৰ কৰক আৰু ইয়াক এটা বাকচত উলিয়াই দিয়ক আৰু ইয়াক কিছু সময়ৰ বাবে ঢাকি ৰাখক।

  • তাৰ পিছত আনফালে থকা কাপএটাত পাতল ক্ৰীম যোগ দিয়ক আৰু কাপটোত ফিল্টাৰ কৰা চাহৰ মিশ্ৰণটো যোগ দিয়ক।

  • যেতিয়াই আপুনি চাহ খাবলৈ মন কৰে, ইয়াক মাইক্ৰ'ৱেভত গৰম কৰক আৰু ইয়াক আনন্দেৰে খাওক।

লগতে পঢ়ক-চজনা পাতৰ আছে এই দহটা আশ্চর্যকৰ গুণ, লগতে আছে কর্কট ৰোগ প্রতিৰোধ ক্ষমতা

English Summary: Health Benefit of hemp Tea

Like this article?

Hey! I am RAHUL ALI. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.