1. Government Schemes

৩১ মাৰ্চৰ পূৰ্বে সম্পূৰ্ণ কৰক e-KYC, নহ’লে নাপাব প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ ১১ তম কিস্তি

KJ Staff
KJ Staff
Farmers trying to complete their eKYC
Farmers trying to complete their eKYC

প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনা শেহতীয়া আপডেট: যদি আপুনি প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাৰ হিতাধিকাৰী আৰু কোনো সমস্যা নোহোৱাকৈ আপোনাৰ পৰৱৰ্তী কিস্তি বিচাৰে তেন্তে যিমান সম্ভৱ সোনকালে আপোনাৰ e-KYC সম্পূৰ্ণ কৰক । প্ৰতিবেদন অনুসৰি, সকলো কৃষক হিতাধিকাৰীক ৩১ মাৰ্চ ২০২২ ৰ আগতে e-KYC সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ কোৱা হৈছে যাতে ১১ তম  কিস্তি তেওঁলোকৰ বেংক একাউণ্টত স্থানান্তৰ কৰিব পৰা যায় ।

যদি e-KYCৰ বিৱৰণ সম্পূৰ্ণ নহয় তেন্তে চৰকাৰে আপোনাৰ বেংক একাউণ্টত ২০০০ টকা প্ৰেৰণ নকৰিবও পাৰে । মন কৰিবলগীয়া যে কেইমাহমান আগতে চৰকাৰে সকলো কৃষকৰ বাবে e-KYC বাধ্যতামূলক কৰিছিল কিন্তু পিছত কাৰণবশত স্থগিত ৰখা হৈছিল । এতিয়া e-KYC লিংকটো অফিচিয়েল ৱেবছাইটত সক্ৰিয় কৰা হৈছে যাতে কৃষকসকলে তেওঁলোকৰ বিৱৰণ সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰে ।

পিএম কিষাণ আঁচনিৰ বাবে e-KYC কিয় বাধ্যতামূলক

বিগত বছৰ মোডী চৰকাৰে প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি যোজনাৰ অধীনত পঞ্জীয়ন কৰা সকলো কৃষকৰ বাবে e-KYC বাধ্যতামূলক কৰিছিল । প্ৰৱঞ্চনা/কেলেংকাৰী আৰু অযোগ্য লোকসকলক এই আঁচনিৰ সুবিধা লোৱাৰ পৰা প্ৰতিহত কৰিবলৈ এই সিদ্ধান্ত লোৱা হৈছে । বিদ্যমান/পুৰণি আৰু লগতে নতুন কৃষকসকলে কোনো পলম নকৰাকৈ e-KYC পূৰণ কৰিব লাগিব ।

প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ যোজনাত e-KYC কেনেদৰে সম্পূৰ্ণ কৰিব:

আপুনি ঘৰত বহি থকা সময়ত পিএম কিষাণ ম'বাইল এপ বা লেপটপ বা কম্পিউটাৰৰ সহায়ত এই কাম অনলাইনত সম্পূৰ্ণ কৰিব পাৰে । আপোনাৰ e-KYC অনলাইন সম্পূৰ্ণ কৰিবলৈ তলত দিয়া পদক্ষেপবোৰ অনুসৰণ কৰক-

e-KYC for PM Kisan 11th installment
e-KYC for PM Kisan 11th installment
  • প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটলৈ যাওক

  • Farmer’s Corner বিকল্পত সোঁফালে আপুনি e-KYC বিকল্প বিচাৰি পাব । ইয়াত ক্লিক কৰক

  • ইয়াৰ পিছত আপোনাৰ আধাৰ প্ৰবিষ্ট কৰক আৰু Search বুটামত ক্লিক কৰক

  • প্ৰয়োজনীয় বিৱৰণ পূৰণ কৰক আৰু দাখিল কৰক

  • যদি সকলো ঠিকে থাকে তেন্তে e-KYC সম্পূৰ্ণ হ'ব নহলে ই অবৈধ দেখুৱাব । এই ক্ষেত্ৰত, আপুনি নিকটতম আধাৰ সেৱা কেন্দ্ৰৰ সৈতে যোগাযোগ কৰিব লাগিব

প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ ১১ তম কিস্তি মুক্তিৰ তাৰিখ

সূত্ৰ অনুসৰি পৰৱৰ্তী কিস্তিটো এপ্ৰিল বা মে 2022-ত মুকলি কৰা হ'ব । উল্লেখ্য যে, প্ৰধানমন্ত্ৰী কিষাণ সন্মান নিধি দশম কিস্তি ১ জানুৱাৰী ২০২২ তাৰিখে স্থানান্তৰ কৰা হৈছিল ।

লগতে পঢ়কঃ পৰম্পৰাগত কৃষি উন্নয়ন আঁচনি 2022: জৈৱিক কৃষিৰ প্ৰতি উৎসাহিত কৰিবলৈ চৰকাৰৰ এক নিৰ্ণায়ক পদক্ষেপ

English Summary: fill up e-KYC for PM Kisan 11th installment

Like this article?

Hey! I am KJ Staff. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2023 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.