Krishi Jagran Tamil
Menu Close Menu

মহিন্দ্রাই ভংগ কৰিলে পূর্বৰ ৰেকর্ড : অভিলেখ সংখ্যাক গাড়ী বিক্রী কৰি

Sunday, 03 January 2021 11:56 PM
Mahindra and Mahindra farm equipment Report announced on 2nd January 2021

Mahindra and Mahindra farm equipment Report announced on 2nd January 2021

    মহিন্দ্ৰাই কৃষি সঁজুলি খণ্ডত ডিচেম্বৰ 2020-লৈ ভাৰতত 21,173 ইউনিট বিক্ৰী কৰে ৷ 19.4 বিলিয়ন আমেৰিকান ডলাৰ গাড়ী নিমার্তা মহিন্দ্ৰা গোটৰ ফালৰ পৰা যোৱা ২ জানুৱাৰী তাৰিখে ডিচেম্বৰ 2020-ত ইয়াৰ ট্ৰেক্টৰ বিক্ৰীৰ সংখ্যা তালিকা ঘোষণা কৰে ।

  ডিচেম্বৰ 2020-ত মুঠ ঘৰুৱা বিক্ৰী 21,173 ইউনিট আছিল, তাৰ বিপৰীতে পূর্বতে 2019 চনৰ ডিচেম্বৰত 17,213 ইউনিট আছিল । ডিচেম্বৰ 2020-ত মুঠ ট্ৰেক্টৰ বিক্ৰী (ঘৰুৱা + ৰপ্তানি) 22,417 ইউনিট বুলি জনায়, যোৱা বছৰৰ একে সময়চোৱাৰ বাবে 17,991 ইউনিটহে আছিল । গতিকে দেখা যায় যে মহিন্দ্রাই পূর্বৰ বিক্রীৰ পৰিমান ৰেকৰ্ড ভংগ কৰি অভিলেখ গঢ়িব সক্ষম হয়। মাহটোৰ ৰপ্তানি আছিল 1,244 ইউনিট।

   এই সন্দর্ভত মহিন্দ্ৰা এণ্ড মহিন্দ্ৰা লিমিটেডৰ ফাৰ্ম সঁজুলি খণ্ডৰ সভাপতি হেমান্ট চিক্কাই কয় মন্তব্য কৰি কয় যে "আমি যোৱা বছৰৰ ভিতৰত 23% বৃদ্ধিৰ সৈতে 2020 চনৰ ডিচেম্বৰত ঘৰুৱা বজাৰত 21,173 খন ট্ৰেক্টৰ বিক্ৰী কৰিছোঁ ৷

  বতৰৰ পিছত চেনেল ইনভেণ্টৰী পুনৰুদ্ধাৰ, মুখ্য OEMৰ দ্বাৰা ট্ৰেক্টৰৰ মূল্য বৃদ্ধি ঘোষণা আৰু উচ্চ ৰবি শস্যৰ একৰৰ পিছফালে নিৰন্তৰ চাহিদাৰ আশা, খৰিফ ক্ৰয় আৰু গ্ৰাম্য বিকাশ আঁচনিত Golৰ সমৰ্থনৰ দ্বাৰা পাইকাৰী পৰিমাণবোৰ শক্তিশালী হৈ আছিল। ৰপ্তানি বজাৰত, আমি 1,244 খন ট্ৰেক্টৰ বিক্ৰী কৰিছোঁ, যোৱা বছৰৰ ভিতৰত 60% বৃদ্ধিৰে ।

মহিন্দ্রা উদ্যোগৰ বিষয়ে জানক -

   মহিন্দ্ৰা গ্ৰুপ হৈছে 19.4 বিলিয়ন মাৰ্কিন ডলাৰ কোম্পানীৰ ফেডাৰেচন যি মানুহক অভিনৱ চলনশীলতা সমাধানৰ যোগেৰে উঠিবলৈ, গ্ৰাম্য সম্পদ চলাবলৈ, চহৰীয়া জীৱন বৃদ্ধি কৰা, নতুন ব্যৱসায়ৰ প্ৰতিপালন কৰা আৰু সম্প্ৰদায়বোৰ কঢ়িয়াই অনাত সহায় কৰে। ই ভাৰতত ইউটিলিটি বাহন, তথ্য প্ৰযুক্তি, বিত্তীয় সেৱা আৰু বন্ধৰ মালিকীস্বত্বত নেতৃত্বৰ স্থিতি উপভোগ কৰে আৰু আয়তনৰ দ্বাৰা বিশ্বৰ সৰ্ববৃহৎ ট্ৰেক্টৰ কোম্পানী।ই নৱীকৰণযোগ্য শক্তি, এগ্ৰিবিউচ, লজিষ্টিক আৰু ৰিয়েল এষ্টেট ব্যৱসায় বিকাশত এক শক্তিশালী উপস্থিতি উপভোগ কৰে।

   ভাৰতৰ মুম্বাইত ইয়াৰ মুখ্য কাৰ্যালয় অৱস্থিত ৷ মহিন্দ্ৰাৰ প্রায় 100 খন দেশত 2,56,000 ৰো অধিক কর্মচাৰী আছে।

Mahindra sells Tractor Mahindra Report of Mahindra assam Records break Mahindra

Share your comments

Krishi Jagran Assamese Magazine Subscription Online Subscription

CopyRight - 2021 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.