MFOI 2024 Road Show
  1. কৃষি সঁজুলি

এপোলোয়ে মুকলি কৰিলে নতুন প্ৰজন্মৰ টায়াৰ- ‘বিৰাট’

RAHUL ALI
RAHUL ALI
Apollo launches new generation tyre - 'Virat'
Apollo launches new generation tyre - 'Virat'

৬ মে’ ২০২২ তাৰিখে চণ্ডিগড়ত নতুন প্ৰজন্মৰ কৃষি টায়াৰ মুকলি কৰে এপোলোয়ে। উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত দৰ্শকসকলৰ ভিতৰত উপস্থিত  আছিল সমগ্ৰ উত্তৰ ভাৰতৰ কৃষক আৰু ব্যৱসায়িক অংশীদাৰসকল।

বিৰাট- আটাইতকৈ উন্নত অলৰাউণ্ডাৰ ট্ৰেক্টৰ টায়াৰ

টায়াৰৰ নতুন 'বিৰাট' পৰিসৰ হৈছে আটাইতকৈ উন্নত অলৰাউণ্ডাৰ ট্ৰেক্টৰ টায়াৰ যাৰ উদ্যোগৰ ট্ৰেক্সন আৰু এক অনন্য ডিজাইন আছে। কৃষি আৰু হ'লেজ দুয়োটা শাখাতে ইয়াৰ উৎকৃষ্ট প্ৰদৰ্শন আছে আৰু সন্মুখ আৰু পিছফালৰ দুয়োটা ক্ষেত্ৰতে উপলব্ধ।

নতুন এপোলো বিৰাট টায়াৰটো 20 টা লাগৰ সৈতে এক অলৰাউণ্ডাৰ সামগ্ৰী হিচাপে বিকশিত কৰা হৈছে আৰু কোমল আৰু কঠিন মাটি দুয়োটা পৰিস্থিতিত এক শক্তিশালী গ্ৰিপ আৰু দীঘলীয়া জীৱন প্ৰদান কৰে। বিৰাট পৰিসৰ, ট্ৰেক্টৰৰ উৎপাদনশীলতা উন্নত কৰা আৰু সেইবোৰৰ ডাউনটাইম হ্ৰাস কৰাৰ উপৰিও, নতুন ট্ৰেক্টৰ মডেলবোৰৰ নান্দনিকতাৰ সৈতে মিল খায়।

যদিও এই নতুন পৰিসৰৰ সামগ্ৰীবোৰে সকলো বজাৰক সেৱা আগবঢ়ায়, কোম্পানীটোৱে বিশেষভাৱে বৃহত্তৰ কৃষি-আধাৰিত ৰাজ্য যেনে পঞ্জাৱ, হাৰিয়ানা, ইউপি, ৰাজস্থান, এমপি, মহাৰাষ্ট্ৰ, এপি আৰু কৰ্ণাটকৰ ওপৰত দৃষ্টি ৰাখিব।

উদ্বোধনী অনুষ্ঠানত ভাষণ প্ৰদান কৰি বিপণন, বিক্ৰী আৰু সেৱা (ভাৰত, চাৰ্ক আৰু ওচেনিয়া)ৰ উপ-সভাপতি ৰাজেশ দাহিয়াই কয়, "আমি এই সামগ্ৰীটো বিকাশ কৰাৰ আগতে সমগ্ৰ দেশৰ পৰা আমাৰ প্ৰাথমিক গ্ৰাহক কৃষকসকলৰ মতামত লৈছিলো। কৃষি আৰু হ'লেজ দুয়োৰে বাবে, প্ৰাথমিক প্ৰয়োজনীয়তা হৈছে ট্ৰেক্সন, যাক আমি উদ্যোগটোৰ সৰ্বশ্ৰেষ্ঠৰ বিপৰীতে মানদণ্ড দিছো। নতুন বিৰাট পৰিসৰৰ দৃশ্যমান আবেদন নতুন যুগৰ ট্ৰেক্টৰৰ ষ্টাইলিছ ডিজাইন আৰু পৰৱৰ্তী-জেনেৰ কৃষকসকলৰ নান্দনিক প্ৰয়োজনীয়তাৰ সৈতে মিল খায়।"

 

এপোলো বিৰাট টায়াৰৰ বিশেষত্বসমূহ:

এপোলো বিৰাট টায়াৰে ইয়াৰ নতুন লাগ ডিজাইন, বিশিষ্ট লাগ জ্যামিতি, নতুন-জেনেৰ নান্দনিকতা আৰু উৎকৃষ্ট প্ৰদৰ্শনৰ সৈতে এক উচ্চ পৃথক প্ৰস্তাৱ আগবঢ়ায়। এই টায়াৰবোৰত পিন্ধা ক্ষেত্ৰত আনকি পিন্ধা আৰু দীঘলীয়া টায়াৰ জীৱনৰ বাবে অধিক ৰবৰ প্ৰয়োগ কৰা হয়।

কান্ধৰ ফালে বক্ৰ লুগ জ্যামিতি আৰু ৰাউণ্ডাৰ গ্ৰুভ প্ৰ'ফাইলে শক্তিশালী গ্ৰিপৰ বাবে লাগৰ মাজৰ বাকেট এলেকাৰ পৰা দ্ৰুত বোকা আঁতৰোৱা নিশ্চিত কৰে। ডুৱেল টেপাৰড লাগ ডিজাইনে টায়াৰটো পাংচাৰ হোৱাৰ সম্ভাৱনা কম কৰে, যাৰ ফলত ডাউনটাইম হ্ৰাস হয়।

টান ৰেখা, তীক্ষ্ণ কাষ আৰু সমানভাৱে বিভিন্ন ক্ৰছ-চেক্সনেল এলেকা, লগতে কান্ধত বোল্ড ফণ্ট আৰু বোল্ড ক্ৰপ মেনোনিকৰ সৈতে চাইডৱাল ডিজাইনে এপোলো বিৰাট টায়াৰবোৰক এক অনন্য নান্দনিক ডিজাইন প্ৰদান কৰে।

এপোলো বিৰাট টায়াৰৰ মূল্য আৰু অন্যান্য নিৰ্দিষ্টকৰণৰ বিষয়ে জানিবলৈ, কৃষি জাগৰণৰ সৈতে সম্পৰ্কিত থাকক।

লগতে পঢক-ভাৰতৰ শীৰ্ষ 5 টা ফৰ্চ মডেল আৰু মূল্য তালিকা-

English Summary: Apollo launches new generation tyre - 'Virat'

Like this article?

Hey! I am RAHUL ALI. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.