Krishi Jagran Tamil
Menu Close Menu

ক'ভিদ 19 ৰ দ্বিতীয় জোৱাৰ মোদীসৃষ্ট দুর্যোগ: মমতা বেনার্জী

Saturday, 24 April 2021 10:05 PM
West Bengal CM Mamata Banerjee

West Bengal CM Mamata Banerjee

দেশজুৰি ক’ভিড- ১৯ৰ দ্বিতীয় জোৱাৰ আৰু ইয়াৰ ব্যৱস্থাপনা মােদীসৃষ্ট দুর্যোগ। এই মন্তব্য পশ্চিমবংগৰ মুখ্যমন্ত্রী মমতা বেনাৰ্জীৰ। ৰাজ্যখনৰ বিধানসভা নির্বাচনৰ ষষ্ঠ পর্যায়ৰ নির্বাচনক লৈ আয়ােজিত দক্ষিণ দিনাজপুৰ জিলাৰ বালুঘাটৰ নির্বাচনী সভাত প্রধানমন্ত্রী নৰেন্দ্ৰ মােদীৰ বিৰুদ্ধে আক্রমণাত্মক হৈ। তৃণমূল কংগ্ৰেছৰ নেত্রী-মুখ্যমন্ত্রী মমতা বেনাৰ্জীয়ে উল্লেখিত মন্তব্য কৰি কয় যে—পশ্চিমবংগ পৰিচালিত হ’ব কেৱল বেংগল ইঞ্জিন চৰকাৰৰ দ্বাৰা। মােদীৰ ডাবােল ইঞ্জিনৰ দ্বাৰা পৰিচালিত নহয়। আমি আমাৰ ৰাজ্যখনক গুজৰাটৰ কজাত আনিবলৈ অনুমতি নিদিওঁ অথবা দিল্লীৰ পৰা ইয়াক চলাবলৈ নিদিওঁ। বংগই বংগ শাসন কৰিব তদুপৰি মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে কয়, ক’ভিডৰ দ্বিতীয় জোৱাৰ অধিক তীব্র।

   মই ক'ব বিচাৰোঁ যে এয়া মােদীসৃষ্ট দুর্যোগ। নাই ইনজেকচন অথবা নাই অক্সিজেন। ভেকচিন আৰু মেডিচিন বিদেশলৈ পঠিওৱা হৈছে। যি ক্ষেত্ৰত দেশতেই ইয়াৰ তীব্ৰ নাটনি হৈছে। নির্বাচনী সভাত প্রধান মন্ত্রী বিৰুদ্ধে থকা মুখ্যমন্ত্ৰীগৰাকীয়ে পুনৰ কয়- নির্বাচন হৈছে পশ্চিমবংগক ৰক্ষা কৰাৰ। বাঙালী মাতৃৰ সন্মান সুৰক্ষাৰ।

 

Covid 19 in assam Latest covid updates Cm west bengal

Share your comments

More on this section

Krishi Jagran Assamese Magazine Subscription Online Subscription

CopyRight - 2021 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.