MFOI 2024 Road Show
  1. News

ধান খেতিৰে ছবি আঁকি পিতৃ-মাতৃক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি কৃষকৰ

RAHUL ALI
RAHUL ALI
ধান খেতিৰে ছবি আঁকি পিতৃ-মাতৃক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি
ধান খেতিৰে ছবি আঁকি পিতৃ-মাতৃক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি

পিতৃ-মাতৃ হৈছে পৃথিৱীৰ যিকোনো ব্যক্তিৰ জীৱনৰ প্ৰথম পদক্ষেপ, য'ৰ পৰা এজন মানুহে খোজ কাঢ়িবলৈ, কথা ক'বলৈ আৰু পৃথিৱীখন বুজিবলৈ শিকে। অৱশ্যে, এয়া এক বেলেগ বিষয় যে কিছুমান লোকে কিছু সময়ৰ পিছত তেওঁলোকৰ পিতৃ-মাতৃৰ পৰা অৰ্থ উলিয়াই ৰাস্তাত এৰি দিয়ে, কিন্তু ইয়াৰ বিপৰীতে, কিছুমান লোক আছে যি তেওঁলোকৰ পিতৃ-মাতৃক বহুত ভাল পায় আৰু বৃদ্ধ বয়সত তেওঁলোকক সমৰ্থন কৰে আৰু লগতে তেওঁলোক যোৱাৰ পিছতো তেওঁলোকক মনত ৰাখে যেন তেওঁলোক এতিয়াও জীয়াই আছে। আজি আমি আপোনাক এনে এজন পুত্ৰৰ বিষয়ে ক'বলৈ গৈ আছোঁ, যিয়ে ধাননি পথাৰত মাক-দেউতাকৰ এখন ফটো বনাই শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জ্ঞাপন কৰিছে।

কোন এইজন কৃষক?

নাগুলা চিন্না গংগাৰাম তেলেংগানাৰ নিজামাবাদ জিলাৰ চিন্তালুৰ গাঁৱৰ বাসিন্দা আৰু পেছাত এজন কৃষক। কিছুবছৰ পূৰ্বে তেওঁ আধুনিক কৃষি পদ্ধতিৰে বাতৰিলৈ আহিছিল, কিন্তু এতিয়া চিন্না আকৌ এবাৰ চৰ্চালৈ আহিছে আৰু এইবাৰ শিৰোনামত আছে খেতিৰ বাবে নহয় কিন্তু তেওঁৰ পিতৃ-মাতৃক এক অনন্য ধৰণে শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জনোৱাৰ বাবে।

উপ ৰাষ্ট্ৰপতিয়ে সন্মানিত কৰিছে

আধুনিক কৃষিৰ ক্ষেত্ৰত বিভিন্ন পৰীক্ষা-নিৰীক্ষা কৰাৰ বাবে নাগুলা চিন্নাই অতীতত কেইবাবাৰো পুৰস্কাৰ লাভ কৰিছিল। অতি শেহতীয়াকৈ, ২০২০ চনত তদানীন্তন উপ-ৰাষ্ট্ৰপতি ভেংকায়া নাইডুৱেও তেওঁক সম্বৰ্ধনা জনায়।

ধান গছৰ পৰা এনেদৰে ছবি তৈয়াৰ কৰা হৈছিল

পিতৃ-মাতৃক শ্ৰদ্ধাঞ্জলি জনোৱাৰ বাবে, নাগুলা চিন্নাই তেওঁৰ ধানপথাৰত বিভিন্ন প্ৰকাৰৰ ধানৰ প্ৰকাৰ ৰোপণ কৰিছিল, যাৰ ভিতৰত আছে পঞ্চৰত্ন, চিন্টালুৰু চুনালু আৰু বঙাৰু গুলাবি প্ৰকাৰ। এই গছবোৰ গজাৰ পিছত, তেওঁ মাক-দেউতাকৰ এখন ছবি তৈয়াৰ কৰিছিল আৰু সেই অনুসৰি ধান ৰোপণ কৰিছিল।

লগতে পঢ়ক-Betel Nut Farming: বাক্সাৰ সীমান্ত অঞ্চলত তামোল খেতিৰে কৃষি বিপ্লৱ কৃষকৰ!

English Summary: Telengana Farmers pays tribute to his Parents drawing pictures in his Paddy Field

Like this article?

Hey! I am RAHUL ALI. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.