Krishi Jagran Tamil
Menu Close Menu

জৰুৰীভাৱে ধনৰ প্ৰয়োজন? ঘৰত বহি আপুনি কেনেদৰে লাখ লাখ উপাৰ্জন কৰিব পাৰে ইয়াত জানক

Sunday, 09 May 2021 12:42 PM
Earn money in lockdown

Earn money in lockdown

   আপোনাক ধনৰ জৰুৰী প্ৰয়োজন কিন্তু ইয়াক কেনেকৈ আৰু ক'ৰ পৰা উপাৰ্জন কৰিব লাগে নাজানে তেন্তে শেষলৈকে এই প্ৰবন্ধটো পঢ়ক। যদিও টকা উপাৰ্জন কৰাৰ বহুতো উপায় আছে কিন্তু আজি আমি আপোনাক আটাইতকৈ সৰল উপায়টো ক'ম য'ত আপুনি আপোনাৰ পকেটৰ পৰা এটা পইচাও খৰচ কৰিব নালাগে।

ঘৰত কেনেকৈ টকা উপাৰ্জন কৰিব (How to earn from home in lockdown)

   আমি জানো যে ক'ৰনা মহামাৰীৰ সক্রমণ বৃদ্ধি হোৱাৰ বাবে, চৰকাৰে দেশৰ বহু ঠাইত লকডাউন আৰোপ কৰিছে, যাৰ ফলত বহুলোক ঘৰতে আবদ্ধ হৈ আছে। সেয়েহে আপুনি এইসময়খিনিত কমেও ১.৫ লাখ টকালৈকে উপাৰ্জন কৰি ঘৰত থকাৰ সুবিধা লাভ কৰিব পাৰে। আপুনি কেৱল আপোনাৰ ঘৰত পুৰণি 25 পইচা মুদ্ৰা আছে নে নাই বিচাৰিব লাগিব আৰু যদি আপুনি এটাও পায় তেন্তে পলম নকৰি আপোনাক মোবাইল টোৰে মাত্ৰ 25 পইচা মুদ্ৰাৰ এখন ফটো ক্লিক কৰক।

   তাৰ পিছত মাত্ৰ www.IndiaMART.com মুদ্ৰা ফটো আপলোড কৰক য'ত মানুহে অনলাইন নিলামত অংশগ্ৰহণ কৰে। যিজন ব্যক্তিয়ে আপোনাৰ মুদ্ৰাৰ বাবে সৰ্বাধিক মুল্য দিব তেওঁলৈ বিক্রী কৰি দিয়ক। আটাইতকৈ ভাল কথাটো হ'ল যে ইয়াত আপুনি ক্ৰেতাৰ সৈতে কম-বেছিও কৰিব পাৰে। কিন্তু আপুনি নিশ্চিত কৰিব লাগিব যে আপোনাৰ মুদ্ৰাৰ ৰং চিলভাৰ।

আৰু পঢ়ক- আপুনি এজন মীন পালক নেকি? কম খৰচতে কেনেদৰে পোনা উৎপাদন কৰিব পাৰে শিকি লওক 
25paisa coin

25paisa coin

আৰু পঢ়ক- ব্যৱসায়িক ভিত্তিত কৰা ফুলৰ অনিষ্টকাৰী কেইবিধমান কীটপতংগ আৰু নিয়ন্ত্রণৰ উপায়

5 পইচা আৰু 10 পইচা মুদ্ৰা বিক্ৰী কৰক

   তাৰোপৰি আপুনি পুৰণি ১০ পইচা আৰু ৫ পইচাৰ মুদ্ৰা বিক্ৰী কৰিও কম সময়তে ধন উপাৰ্জন কৰিব পাৰে। আপুনি এই মুদ্ৰাবোৰ www.IndiaMART.com বিক্ৰী কৰিব পাৰে।

   যদি আপুনি ইণ্ডিয়ামাৰ্টত মুদ্ৰা বিক্ৰী কৰিব বিচাৰে তেন্তে আপুনি আপোনাৰ যোগাযোগৰ বিৱৰণ প্ৰবিষ্ট কৰি পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব। তাৰ পিছত কেৱল আপোনাৰ তালিকাত সামগ্ৰীৰ ফটো আপলোড দিয়ক।

ইণ্ডিয়ামাৰ্টৰ বিষয়ে (about IndiaMART)

    ইণ্ডিয়ামাৰ্ট হৈছে দেশৰ অন্যতম বৃহৎ ই-কমাৰ্চ বজাৰ। ইয়াৰ ৱেবছাইটত কোৱা হৈছে - "ইণ্ডিয়ামাৰ্টে 10 কোটিতকৈও অধিক ক্ৰেতা আৰু 60 লাখ+ যোগানকৰ্তাসকলক সেৱা আগবঢ়াই আছে। আপুনি নিৰ্মাতা হওঁক বা ৰিটেইলাৰ হওঁক, ইণ্ডিয়ামাৰ্ট হৈছে অনলাইন ব্যৱসায় বৃদ্ধিৰ বাবে আগশাৰীৰ প্রতিস্থান আৰু আমাৰ website আৰু ম'বাইল appত 100 নিযুতৰো অধিক ব্যৱহাৰকাৰী আছে আৰু বিশ্বাস কৰিছে।

এই সংকটৰ সময়ছোৱাত, সকলোৱে (কৃষক সম্প্ৰদায়) অধিক ধন উপাৰ্জনৰ উপায় বিচাৰি আছে। পুৰণি মুদ্ৰা বিক্ৰী কৰি আপুনি ঘৰত বহি সহজে ভাল উপাৰ্জন কৰিব পাৰে।

আৰু পঢ়ক- মৌ-মাখি পালন কৰি স্বাৱলম্বী হওক ( honey bee farming)

Earn money online Earn money from home Income source in lockdown How I can earn lakhs of rupees

Share your comments

Krishi Jagran Assamese Magazine Subscription Online Subscription

CopyRight - 2021 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.