MFOI 2024 Road Show
  1. News

নাবাৰ্ড নিযুক্তি ২০২২: ১৭৭ টা খালী পদ খালি, সপ্তম চিপিচি অনুসৰি দৰমহা

Pranita Chutia
Pranita Chutia
As of September 1, 2022, applicants for the position of Development Assistant must be at least 21 years old and no older than 35.
As of September 1, 2022, applicants for the position of Development Assistant must be at least 21 years old and no older than 35.

শিক্ষাৰ্থী আৰু নিবনুৱা সকলৰ বাবে এটা ভাল খবৰ। নেচনেল বেংক ফৰ এগ্ৰিকালচাৰ এণ্ড গ্ৰামোন্নয়ন, নাবাৰ্ডত উলাইছে চাকৰি।

নাবাৰ্ডে উন্নয়ন সংস্থাৰ পদৰ বাবে এটা নিযুক্তি অভিযান অনুষ্ঠিত কৰিছে আৰু চমু জাননী প্ৰকাশ কৰিছে বাতৰি কাকতত।

বৰ্তমানলৈকে কেৱল চমু জাননী প্ৰকাশ কৰা হৈছে আৰু আনুষ্ঠানিক অধিসূচনা শীঘ্ৰেই প্ৰকাশ কৰা হ'ব নাবাৰ্ডৰ অফিচিয়েল ৱেবছাইটত।

 

এপ্লিকেচন লিংকটো ৱেবছাইটত সক্ৰিয় হ'ব 15 ছেপ্টেম্বৰ, 2022-ৰ পৰা। লিংকটো সক্ৰিয় হোৱাৰ পিছত প্ৰাৰ্থীসকলে লগ ইন কৰিব পাৰিব আৰু সকলো প্ৰয়োজনীয় তথ্যৰে আবেদন পত্ৰ পূৰণ কৰিব পাৰিব।

নাবাৰ্ড উন্নয়ন সহায়ক পদৰ বাবে মুকলি হৈছে ১৭৭ টা পদ। 1 ছেপ্টেম্বৰ, 2022 তাৰিখলৈকে, উন্নয়ন সহায়ক পদৰ বাবে আৱেদনকাৰীৰ বয়স 21 বছৰৰ পৰা 35 বছৰৰ হ'ব লাগিব। পদটোৰ বাবে মৌলিক শৈক্ষিক প্ৰয়োজনীয়তা হৈছে স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা কমেও 50% গ্ৰেড পইণ্ট গড়ৰ সৈতে স্নাতক ডিগ্ৰী।

বেতন স্কেল- প্ৰতি মাহে ৩২,০০০/- টকা।

Candidates should note that only the short notice has been released as of now and the official notification will be released on the official website of NABARD shortly.
Candidates should note that only the short notice has been released as of now and the official notification will be released on the official website of NABARD shortly.

নাবাৰ্ড নিযুক্তি 2022 গুৰুত্বপূৰ্ণ তাৰিখ:

আবেদন কৰাৰ আৰম্ভণি তাৰিখ- ১৫ ছেপ্টেম্বৰ আৰু অন্তিম তাৰিখ- ১০অক্টোবৰ ২০২২

উন্নয়ন সহায়ক আৰু উন্নয়ন সহায়ক(হিন্দী) পদ উপলব্ধ । 177 টা পদ খালী আছে, যাৰ ভিতৰত 173 টা উন্নয়ন সহায়কৰ বাবে, আৰু 4 টা উন্নয়ন সহায়ক (হিন্দী)ৰ বাবে।

প্ৰাৰ্থীসকলে চমু জাননীখন পুনৰীক্ষণ কৰিব লাগিব, য'ত দৰমহাৰ গাঁথনিৰ বিষয়ে তথ্যও অন্তৰ্ভুক্ত থাকে।

বয়সৰ সীমা- প্ৰাৰ্থীসকলৰ বয়স 1 ছেপ্টেম্বৰ 2022 তাৰিখলৈকে 21-35 বছৰৰ ভিতৰত হ'ব লাগিব।

নাবাৰ্ড নিযুক্তি 2022 কেনেদৰে আবেদন কৰিব:

আগ্ৰহী আৰু যোগ্য প্ৰাৰ্থীসকলে চাকৰিৰ স্থিতিৰ বিষয়ে অধিক জানিবলৈ অফিচিয়েল ৱেবছাইট পৰীক্ষা কৰিব পাৰে। যিহেতু আবেদন লিংকটো 15 ছেপ্টেম্বৰৰ পৰা উপলব্ধ হ'ব, প্ৰাৰ্থীসকলক কেনেদৰে আবেদন কৰিব লাগে তাৰ শেহতীয়া আপডেটৰ বাবে এই ৱেবছাইটত নজৰ ৰাখিবলৈ পৰামৰ্শ দিয়া হৈছে।

লগতে পঢ়কঃ ICAR Recruitment 2022: স্নাতকসকলৰ পৰা আবেদন বিচৰা হৈছে, জানক দৰমহা আৰু অন্যান্য বিবৰণ!

English Summary: NABARD Recruitment 2022

Like this article?

Hey! I am Pranita Chutia. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.