MFOI 2024 Road Show
  1. News

ভাৰতীয় বতৰ বিজ্ঞান বিভাগত খালী হৈছে পদ, মাহিলি দৰমহা ৭৮,০০০

Pranita Chutia
Pranita Chutia
ভাৰতীয় বতৰ বিজ্ঞান বিভাগত খালী হৈছে পদ, মাহিলি দৰমহা ৭৮,০০০
ভাৰতীয় বতৰ বিজ্ঞান বিভাগত খালী হৈছে পদ, মাহিলি দৰমহা ৭৮,০০০

ভাল বেতনৰ চৰকাৰী চাকৰি বিচাৰি আছে নেকি? আপোনাৰ সন্ধান ইয়াতে সমাপ্ত হ'ব। ভাৰতীয় বতৰ বিজ্ঞান বিভাগে বিভিন্ন কাৰ্যসূচীৰ বাবে গৱেষণা সহযোগী, জ্যেষ্ঠ গৱেষণা ফেলো আৰু কনিষ্ঠ গৱেষণা ফেলো, প্ৰকল্প বিজ্ঞানীকে ধৰি বিভিন্ন পদৰ বাবে যোগ্য প্ৰাৰ্থীৰ পৰা অনলাইন আৱেদন আমন্ত্ৰণ কৰিছে। আগ্ৰহীসকলে তলত দিয়া বিৱৰণবোৰ পঢ়ক আৰু সেই অনুসৰি আবেদন কৰিব লাগিব। আবেদন কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ হৈছে ৯ অক্টোবৰ ২০২২।

আইএমডি নিযুক্তি 2022: যোগ্যতা আৰু দৰমহাৰ বিৱৰণ:

প্ৰকল্প বিজ্ঞানী তৃতীয় (বতৰ আৰু জলবায়ু সেৱা) গ্ৰামীণ কৃষি মৌচম সেৱা (কৃষি বতৰ বিজ্ঞান

পৰামৰ্শদাতা সেৱা) - কৃষি বতৰ বিজ্ঞান/ কৃষি পদাৰ্থ বিজ্ঞানত M.Sc স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা কমেও 60 শতাংশ নম্বৰৰ সৈতে অথবা স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়/ প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা কমেও 60 শতাংশ নম্বৰৰ সৈতে ওপৰোক্ত বিষয়বোৰত প্ৰযুক্তি। / বি.ই. ডিগ্ৰী।

দৰমহা: প্ৰদৰ্শন সমীক্ষা সাপেক্ষে প্ৰতি 2 বছৰৰ অভিজ্ঞতাৰ বাবে 78000/- টকা + এইচ.আৰ.এ., 5 শতাংশ বৃদ্ধি

প্ৰকল্প বিজ্ঞানী দ্বিতীয় (বতৰ আৰু জলবায়ু সেৱা) গ্ৰামীণ কৃষি মৌচাম সেৱা (কৃষি বতৰ বিজ্ঞান পৰামৰ্শদাতা সেৱা) - M.Sc কৃষি বতৰ বিজ্ঞান/ কৃষি পদাৰ্থ বিজ্ঞান / ৰিম'ট চেঞ্চিং আৰু জিআইএছ বা স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা কমেও 60% নম্বৰৰ সৈতে সমতুল্য / কম্পিউটাৰ বিজ্ঞানত ডিগ্ৰী অথবা ওপৰোক্ত বিষয়বোৰত প্ৰযুক্তি/ বি.ই. ডিগ্ৰী, স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়/ প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা কমেও 60 শতাংশ নম্বৰৰ সৈতে।

দৰমহা: প্ৰদৰ্শন সমীক্ষা সাপেক্ষে প্ৰতি 2 বছৰৰ অভিজ্ঞতাৰ বাবে 67000/- টকা + এইচ.আৰ.এ., 5 শতাংশ বৃদ্ধি।

প্ৰকল্প বিজ্ঞানী 1 (বতৰ আৰু জলবায়ু সেৱা) গ্ৰামীণ কৃষি মৌচম সেৱা (কৃষি বতৰ বিজ্ঞান

পৰামৰ্শদাতা সেৱা) M.Sc. কৃষি বতৰ বিজ্ঞান/ কৃষি পদাৰ্থ বিজ্ঞান / ৰিম'ট চেঞ্চিং আৰু জি.আই.এছ. বা স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা কমেও 60 শতাংশ নম্বৰৰ সৈতে সমতুল্য /কম্পিউটাৰ বিজ্ঞান অথবা স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়/ প্ৰতিষ্ঠানৰ পৰা কমেও 60 শতাংশ নম্বৰৰ সৈতে ওপৰোক্ত বিষয়বোৰত প্ৰযুক্তি/ বি.ই. ডিগ্ৰী।

দৰমহা: প্ৰদৰ্শন সমীক্ষা সাপেক্ষে প্ৰতি 2 বছৰৰ অভিজ্ঞতাৰ বাবে 5 6000/- টকা + এইচ.আৰ.এ., 5 শতাংশ বৃদ্ধি

গৱেষণা সহযোগী/ (বতৰ আৰু জলবায়ু সেৱা) গ্ৰামীণ কৃষি মৌচম সেৱা (কৃষি বতৰ বিজ্ঞান পৰামৰ্শদাতা সেৱা) - পিএইচডি / এম.এছ. বা কৃষি বতৰ বিজ্ঞান/কৃষি পদাৰ্থ বিজ্ঞান/ কৃষি পৰিসংখ্যাত সমতুল্য ডিগ্ৰী অথবা বিজ্ঞান উদ্ধৃতি সূচীবদ্ধ (এছচিআই) জাৰ্নেলত কমেও 1 টা গৱেষণা পত্ৰৰ সৈতে এম.এছ.চি./এম.ই./ এম. টেকৰ পিছত তিনি বছৰৰ গৱেষণা, শিক্ষণ আৰু ডিজাইন আৰু বিকাশৰ অভিজ্ঞতা থকা।

দৰমহা: - প্ৰতি মাহে 47000/- টকা + এইচ.আৰ.এ.

জে.আৰ.এফ./এছ.আৰ.এফ. (বতৰ আৰু জলবায়ু সেৱা) গ্ৰামীণ কৃষি মৌচাম সেৱা (কৃষি বতৰ বিজ্ঞান পৰামৰ্শদাতা সেৱা) - কৃষি বতৰ বিজ্ঞান/কৃষি পদাৰ্থ বিজ্ঞান/কৃষি পৰিসংখ্যা, M.Sc বায়ুমণ্ডলীয় বিজ্ঞান/ M.Tech বায়ুমণ্ডলীয় পদাৰ্থ বিজ্ঞান/ বতৰ বিজ্ঞান / ৰিম'ট চেঞ্চিং আৰু নেট অৰ্হতা থকা এখন স্বীকৃত বিশ্ববিদ্যালয়ৰ পৰা জি.আই.এছ./কম্পিউটাৰ বিজ্ঞানত M.Sc কনিষ্ঠ গৱেষণা ফেলো (জে.আৰ.এফ.)।

জ্যেষ্ঠ গৱেষণা ফেলো (এছ.আৰ.এফ.) - 2 বছৰৰ গৱেষণাৰ অভিজ্ঞতাৰ সৈতে জে.আৰ.এফ.-ৰ বাবে নিৰ্ধাৰিত অৰ্হতা।

দৰমহা: - এছ.আৰ.এফ.-ৰ বাবে 35000/- টকা + এইচ.আৰ.এ. আৰু প্ৰতি মাহে জে.আৰ.এফ.-ৰ বাবে 31000/- টকা + এইচ.আৰ.এ.

 

টোকা – যিহেতু আইএমডিত বহুতো পদ খালী আছে আমি এই প্ৰবন্ধত সকলো বোৰ উল্লেখ কৰিব নোৱাৰিলো। প্ৰাৰ্থীসকলে আন পদৰ বিৱৰণৰ বাবে চৰকাৰী অধিসূচনা পৰীক্ষা কৰক।

আইএমডি নিয়োগ 2022: কেনেদৰে আবেদন কৰিবঃ

উল্লেখ কৰিব লাগিব যে, প্ৰাৰ্থীসকলে ১ টাতকৈ অধিক পদৰ বাবে আবেদন কৰিব পাৰে। শিক্ষাগত অৰ্হতা (দশম শ্ৰেণীৰ আগলৈ), জন্ম তাৰিখ আৰু অভিজ্ঞতাৰ সমৰ্থনত প্ৰমাণপত্ৰৰ প্ৰতিলিপিৰ সৈতে 9 অক্টোবৰ 2022 লৈকে অনলাইন আবেদন দাখিল কৰিব লাগিব, যদি থাকে।

আৱেদনকাৰীসকলে সাক্ষাৎকাৰৰ সময়ত প্ৰমাণীকৰণৰ বাবে মূল প্ৰমাণপত্ৰ আৰু নথিপত্ৰ জমা দিব লাগিব।

লগতে পঢ়কঃ Laxman Narasimhan ষ্টাৰবাকছৰ নতুন CEO ভাৰতৰ লক্ষ্মণ নৰসিংহন, মাহিলী দৰমহা ১১ কোটি

English Summary: IMD recruitment 2022

Like this article?

Hey! I am Pranita Chutia. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.