MFOI 2024 Road Show
  1. News

Gujarat-Himachal Election Result 2022 Latest Update: গুজৰাটত বিজেপি, হিমাচলত পুনৰ ক্ষমতালৈ ঘূৰি আহিছে কংগ্ৰেছ

RAHUL ALI
RAHUL ALI
Gujrat Himachal Election 2022 Latest Update
Gujrat Himachal Election 2022 Latest Update

গুজৰাট আৰু হিমাচল প্ৰদেশ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ ভোটগণনা আজি ৰাতিপুৱা আৰম্ভ হৈছে। প্ৰথমতে, ডাক বেলট গণনা কৰা হৈছে। ভোট গণনাৰ প্ৰাৰম্ভিক পৰ্যায়ত, গুজৰাটত বিজেপিয়ে এক বৃহৎ অগ্ৰগতি লাভ কৰা দেখা গৈছে। একে সময়তে, হিমাচল প্ৰদেশত কংগ্ৰেছ আৰু বিজেপিৰ মাজত তুমুল যুঁজ দেখিবলৈ পোৱা যায়।

গুজৰাটত বিজেপিয়ে বিপুল জয় লাভ কৰিছে। দলটো বৰ্তমান ১৫৮ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে, আনহাতে হিমাচল প্ৰদেশত কংগ্ৰেছ ৪০ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে। বিজেপি ২৫ খন আসনত আৰু নিৰ্দলীয় সকলে ৩খন আসনত আগবাঢ়ি আছে। মৈনপুৰী লোকসভাউপ-নিৰ্বাচনত ডিম্পল যাদৱৰ বিজয় প্ৰায় নিশ্চিত। ১ লাখতকৈও অধিক ভোটত আগবাঢ়ি আছে। ফলাফলৰ মাজতে, অখিলেশ যাদৱে তেওঁক লগ কৰিবলৈ শিৱপাল যাদৱৰ ঘৰত উপস্থিত হৈছে।

নিৰ্বাচন আয়োগৰ চৰকাৰী তথ্য অনুসৰি, হিমাচল প্ৰদেশৰ ৩৯ খন আসনত কংগ্ৰেছ দল আগবাঢ়ি আছে। বিজেপি ২৬ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে। গুজৰাটত, বিজেপি আকৌ এবাৰ ক্ষমতালৈ উভতি আহিছে। বিজেপি ১৫৪ খন বিধানসভা আসনত আগবাঢ়ি আছে। আম আদমী পাৰ্টি ছয়খন আসনত আৰু সমাজবাদী পাৰ্টি এখন আসনত আগবাঢ়ি আছে। নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থীসকল ৪ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে।

হিমাচলত পুনৰ ঘূৰি আহিছে কংগ্ৰেছ

গুজৰাট আৰু হিমাচল প্ৰদেশ বিধানসভা নিৰ্বাচনৰ সকলো আসনৰ প্ৰৱণতা প্ৰকাশ পাইছে। গুজৰাটত বিজেপি ১৫০ খনতকৈও অধিক আসনত আগবাঢ়ি আছে। কংগ্ৰেছ মাত্ৰ ১৮ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে। একে সময়তে, হিমাচল প্ৰদেশত কংগ্ৰেছ আৰু বিজেপিৰ মাজত তুমুল যুঁজ চলি আছে। কেতিয়াবা বিজেপি ইয়াত আগবাঢ়ি আছে, কেতিয়াবা কংগ্ৰেছ আগবাঢ়ি গৈ আছে।

হিমাচল প্ৰদেশত, কংগ্ৰেছে পুনৰ সংখ্যাগৰিষ্ঠতাৰ সংখ্যাত উপনীত হৈছে। কংগ্ৰেছ 35 খন আসনত আগবাঢ়ি আছে, আনহাতে বিজেপি 29 খন আসনত আগবাঢ়ি আছে। নিৰ্দলীয় প্ৰাৰ্থীসকল ৪ খন আসনত আগবাঢ়ি আছে।

লগতে পঢ়ক-দিল্লীৰ পৌৰ নিগম নিৰ্বাচনত শেষ হাঁহি আপৰ

English Summary: Gujrat Himachal Election 2022 Latest Update

Like this article?

Hey! I am RAHUL ALI. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.