MFOI 2024 Road Show
  1. পশুপালন

গোৱালপাৰাত ৩০ টা ষাঁড়ভৰ্তি তিনিখন পিক-আপ ট্ৰাক জব্দ

KJ Staff
KJ Staff

বুধবাৰে আৰক্ষীয়ে নিয়মীয়া তালাচীৰ সময়ত গোৱালপাৰা জিলাৰ ৰংজুলিত ৩০ টা ষাঁড়ৰ সৈতে তিনিখন পিক-আপ ট্ৰাক জব্দ কৰে । গোপন উৎৰ ভিত্তিত অবৈধ গো পৰিবহণৰ বিষয়ে আৰক্ষীয়ে তথ্য লাভ কৰিছিল । জেৰাৰ সময়ত আৰক্ষীয়ে গম পাইছিল যে ট্ৰাকত কঢ়িয়াই অনা গৰুবোৰৰ কোনো বৈধ নথি পত্ৰ নাছিল, সেইবোৰ অবৈধভাৱে পৰিবহন কৰা হৈছিল । আৰক্ষীয়ে তৎক্ষণাৎ ট্ৰাককেইখন জব্দ কৰাৰ লগতে চালকসকলক গ্ৰেপ্তাৰ কৰি ইয়াৰ বিৰুদ্ধে আইনী প্ৰক্ৰিয়া আৰম্ভ কৰে ।

ঘটনাৰ সন্দৰ্ভত এজন আৰক্ষী বিষয়াই কৈছিল যে পিক-আপ ট্ৰাকবোৰ আৰক্ষীৰ দ্বাৰা নিয়মীয়া পৰীক্ষাৰ সময়ত বাধা দিয়া হৈছিল । অবৈধ গৰু পৰিবহনৰ বিষয়ে আৰক্ষীৰ ওচৰত আগতীয়া বিষয়ে ইনপুট আছিল, যাৰ বাবে  আৰক্ষীয়ে বাহনসমূহ পৰীক্ষা কৰিছিল । বাহনবোৰ পৰীক্ষা কৰাৰ পিছত আৰক্ষীয়ে অবৈধভাৱে গৰু কঢ়িয়াই অনা তিনিখন ট্ৰাক জব্দ কৰিবলৈ সক্ষম হৈছিল বুলি তেওঁ উল্লেখ কৰে ।

ইয়াৰ পূৰ্বে, মঙলবাৰে মধ্য অসমৰ নগাঁও আৰক্ষীয়ে গৰু-গৰুৰ অবৈধ পৰিবহনৰ অভিযোগত এজন কনিষ্টবলসহ ৬ জনক গ্ৰেপ্তাৰ কৰিছিল । গ্ৰেপ্তাৰ কৰা লোককেইজনৰ জন বৰা, মুস্তাফা আহমেদ, ৰুতম আলী, ভৃগু বেইলুং আৰু আজিবুৰ ৰহমান ।

খবৰ অনুসৰি শিৱসাগৰ জিলাৰ ৰাজমাই বজাৰৰ পৰা দুখন ট্ৰাকত গৰুবোৰ ভৰ্তি কৰি লৈ অহা হৈছিল । আৰক্ষীয়ে জিলাখনৰ বঘাটত গৰু ভৰ্তি ট্ৰাক আৰু গাড়ী জব্দ কৰে । নগাঁও আৰক্ষীয়ে এটা টুইটযোগে জানিবলৈ দিয়ে যে পৰিবহনৰ সুবিধাৰ সৈতে জড়িত হৈ থকা এজন কনিষ্টবলক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হৈছে । ঘটনাৰ লগত জড়িত আন এজন গৃহৰক্ষী জোৱান বৰ্তমান পলাতক, শীঘ্ৰেই তেওঁক গ্ৰেপ্তাৰ কৰা হ'ব বুলি আৰক্ষী সূত্ৰই প্ৰকাশ কৰে ।

লগতে পঢ়কঃ উৎসৱৰ বতৰৰ কথা বিবেচনা কৰি ৩১ ডিচেম্বৰত SOP ৰ শিথিলতা

English Summary: 30 bulls seized in Goalpara's Ranjuli

Like this article?

Hey! I am KJ Staff. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.