MFOI 2024 Road Show
  1. উদ্য়ানশস্য়

শীঘ্ৰেই বজাৰত উপলব্ধ হ’ব গোলাপী আৰু হালধীয়া বিলাহী!

KJ Staff
KJ Staff
Yellow Tomator
Yellow Tomator

হায়দৰাবাদৰ ৱানাপাৰ্থি জিলাৰ মজেৰলাৰ উদ্যান পালন মহাবিদ্যালয়ৰ জেনেটিক্স আৰু উদ্ভিদ প্ৰজনন বিভাগৰ সহযোগী অধ্যাপক পিদিগাম চৈদিয়াই (৪১) এক বংশানুক্ৰমিক পদ্ধতি ব্যৱহাৰ কৰি গুলপীয়া বিলাহী, হালধীয়া বিলাহী, ৰঙা অমৰান্থ আৰু গজ-দীঘল বীনৰ প্ৰতিশ্ৰুতিপূৰ্ণ বীজ প্ৰস্তুত কৰিছে।

দুটা অত্যাধিক প্ৰকাৰ অতিক্ৰম কৰি সৃষ্টি কৰা এই হাইব্ৰিডবোৰৰ সাধাৰণ প্ৰকাৰতকৈ কেইবাটাও সুবিধা আছে। বীজবোৰ পৰীক্ষাৰ বাবে জেডিমেটলাৰ উদ্যানশস্য উৎকৰ্ষ কেন্দ্ৰত দাখিল কৰা হৈছে আৰু সেইবোৰ শীঘ্ৰেই বজাৰত উপলব্ধ হ'ব।

থাইলেণ্ড, মালয়েছিয়া আৰু ইউৰোপত জনপ্ৰিয় গুলপীয়া বিলাহীটো ভাৰতীয় পৰিস্থিতিৰ সৈতে খাপ খাই লোৱা হৈছে আৰু ইয়াত পানীত দ্ৰৱণীয় এন্থোচাইনিন ৰঞ্জক অধিক থকা বুলি আৱিষ্কাৰ কৰা হৈছে।

ইয়াত কৰ্কট ৰোধী গুণাগুণ থাকে আৰু ইয়াত এণ্টিঅক্সিডেণ্ট অধিক থাকে। ইয়াত লাইকোপেন ৰঞ্জকৰ ঘনত্ব কম থাকে, যি ৰঙা বিলাহীত যথেষ্ট পৰিমাণে থাকে।

বিজ্ঞানীসকলৰ মতে, প্ৰকাৰটো ১৫০-১৮০ দিনৰ বাবে খেতি কৰা হয় আৰু ৫৫ দিনত পকা আৰম্ভ হয়, যাৰ ফলত শস্য চপোৱাৰ বতৰ বৃদ্ধি হয়।

ইয়াৰ মূল্য প্ৰতি কিলোগ্ৰামত প্ৰায় ২৫-৩০ টকা, যি ৰঙা বিলাহীৰ বৰ্তমানৰ মূল্যতকৈ কম। ইয়াৰ অধিক এচিডিক ফ্লেভাৰ আছে আৰু ইয়াত ব্যৱহাৰ কৰা খাদ্যবোৰত ৰঙা ৰং প্ৰদান কৰে।

অৱশ্যে, পি য়াদাগিৰি, এডি হৰ্টিকালচাৰ (নগৰীয় ফাৰ্ম)ৰ মতে এই প্ৰকাৰৰ অসুবিধা হৈছে এই বিলাহীৰ ছাল অতি পাতল আৰু পৰিবহনৰ সময়ত সহজে নষ্ট হয়।

ইয়াৰ সাত দিনৰ চেল্ফ লাইফ আছে। ইয়াদাগিৰিৰ মতে, প্ৰকাৰটো পিউৰি, সম্বাৰ আৰু চাটনিৰ বাবে আদৰ্শ আৰু ই আন প্ৰকাৰতকৈ দ্ৰুতগতিত ৰান্ধে।

চৈদিয়াৰ হালধীয়া বিলাহীৰ প্ৰকাৰ ততোধিক বেটা কেৰোটিন, এক প্ৰভিটামিন এ যি দৃষ্টিশক্তি উন্নত কৰাৰ বাবে উপকাৰী।

ইয়াক ব্যৱহাৰ কৰা ব্যঞ্জনটোৱে ইয়াৰ ফলস্বৰূপে সোণালী ৰং লয়। যিহেতু ইয়াত ৰঙা বিলাহীত পোৱা এস্কৰ্বিক এচিডৰ অভাৱ আছে, পৰম্পৰাগত বিলাহীতকৈ ৰন্ধা হ'লে এই প্ৰকাৰৰ সোৱাদ পালেং শাকৰ দৰে হয়।

অধ্যাপকজনে উচ্চ-উৎপাদনশীল ক্ৰিমচন অমৰান্থ (থোটাকুৰা) কাল্টিভাৰও প্ৰস্তুত কৰিছে। তেওঁ গজ-দীঘল বীনও বিকশিত কৰিছিল, যি ৩০-৩৫ চেমি লৈকে দীঘল হ'ব পাৰে, কাউপিয়া জাৰ্মপ্লাজম প্ৰকাৰ ব্যৱহাৰ কৰি।

কৃষকসকলে এই প্ৰকাৰৰ পৰা লাভান্বিত হয় কিয়নো ফৰাচী বীনৰ বিপৰীতে, যাক কেৱল শীতকালত কম উষ্ণতাত উৎপাদন কৰিব পাৰি, গোটেই বছৰ তয়াগজ-দীঘল বীন খেতি কৰিব পাৰি আৰু ইয়াত যথেষ্ট প্ৰ'টিন থাকে।

চৈদিয়াই গুলপীয়া বিলাহী ৰখাৰ মানদণ্ড উন্নত কৰা আৰু ৰঙা ভেণ্ডিৰ প্ৰকাৰ উৎপাদনৰ ওপৰতো কাম কৰি আছে।

এই প্ৰকাৰবোৰ শ্ৰী কোণ্ডা লক্ষ্মণ তেলেংগানা ৰাজ্যিক উদ্যানশস্য বিশ্ববিদ্যালয়ৰ গৱেষণা সঞ্চালকলৈ প্ৰেৰণ কৰা হ'ব, যি য়ে সেইবোৰ কৃষিবিভাগৰ প্ৰধান সচিবলৈ প্ৰেৰণ কৰিব, যি উৎকৰ্ষ কেন্দ্ৰৰ ফলাফলৰ ওপৰত আধাৰিত কৰি অনুমোদনৰ বাবে ৰাজ্যিক প্ৰকাৰ মুকলি সমিতিলৈ প্ৰৰণ কৰা হ’ব। উল্লেখ্য যে, চৈদিয়াই ইতিপূৰ্বে "ৰাজ্যিক শ্ৰেষ্ঠ শিক্ষক" আৰু "যুৱ বিজ্ঞানী"ৰ বাবে পুৰস্কাৰ লাভ কৰিছিল।

লগতে পঢ়ক- ঘৰতে পুদিনা খেতি কৰাৰ সহজ পদ্ধতি সম্পৰ্কে জানেনে আপুনি?

English Summary: Pink and Yellow Tomato will be available market very soon

Like this article?

Hey! I am KJ Staff. Did you liked this article and have suggestions to improve this article? Mail me your suggestions and feedback.

Share your comments

Latest feeds

More News

CopyRight - 2024 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.