Krishi Jagran Tamil
Menu Close Menu

মহিন্দ্ৰা ট্ৰেক্টৰৰ বিক্ৰী ১৯ শতাংশলৈ হ্ৰাস

Wednesday, 05 January 2022 04:02 PM
Mahindra Tractor Sales Drop 19 percent

Mahindra Tractor Sales Drop 19 percent

ডিচেম্বৰ মাহত ভাৰতৰ সৰ্ববৃহৎ গাড়ী নিৰ্মাতা মহিন্দ্ৰা এণ্ড মহিন্দ্ৰা লিমিটেডৰ  সামগ্ৰিক ট্ৰেক্টৰৰ বিক্ৰী ১৯ শতাংশলৈ হ্ৰাস পাইছে । মহিন্দ্ৰা এণ্ড মহিন্দ্ৰা লিমিটেডে দাবী কৰিছিল যে 2020 চনৰ একে সময়ছোৱাত, কোম্পানীটোৱে 22,417 ইউনিট বিক্ৰী কৰিছিল । কিন্ত ২০২১ চনৰ ডিচেম্বৰ মাহত কোম্পানীটোৰ বিক্ৰীৰ হাৰ ১৮,২৬৯ ইউনিটলৈ হ্ৰাস পাইছে ।

ঘৰুৱা ট্ৰেক্টৰৰ বিক্ৰী যোৱা মাহত ১৬,৬৮৭  ইউনিট আছিল, যত বিগত বছৰৰ তুলনাত ঘৰুৱা ট্ৰেক্টৰৰ বিক্ৰী ২১ শতাংশ হ্ৰাহ পাইছিল । ২০২০ ত মহিন্দ্ৰা এণ্ড মহিন্দ্ৰা লিমিটেডৰ সামগ্ৰিক সঘৰুৱা ট্ৰেক্টৰৰ বিক্ৰী আছিল ২১,১৭৩ ইউনিট । আনহাতে, কোম্পানীটোৱে জনোৱা অনুসৰি, ৰপ্তানি ডিচেম্বৰ ২০২০-ত ১,২৪৪ এককৰ পৰা ২৭ শতাংশলৈ বৃদ্ধি হৈ ১,৫৮২ একক হৈছে ।

কৃষি সঁজুলি খণ্ডৰ মহিন্দ্ৰা এণ্ড মহিন্দ্ৰা লিমিটেডৰ সভাপতি হেমন্ত চিক্কাই এই প্ৰদৰ্শন সন্দৰ্ভত মন্তব্য কৰি কয় যে ডিচেম্বৰত বৃদ্ধি হ্ৰাস হোৱাৰ কাৰণ হৈছে যোৱা বছৰৰ উচ্চ আধাৰ আৰু কিছুমান অঞ্চলত বিলম্বিত আৰু অত্যাধিক তীব্ৰ বৰষুণ ।

তেওঁ কয়, "খৰিফ ক্ৰয় আগবাঢ়ি যোৱাৰ লগে লগে আমি পৰৱৰ্তী মাহবোৰত গতি বৃদ্ধি পাব বুলি আশা কৰিছো, কৃষকসকলৰ হাতত নগদ ধন ৰাখিছে, আৰু ৰবি একৰ ভূমিত আগৰ বছৰৰ তুলনাত সম্প্ৰসাৰণৰ লক্ষণ দেখা গৈছে।"

Mahindra Tractor

Mahindra Tractor

মহিন্দ্ৰা তিনি দশক ধৰি ভাৰতৰ অপ্ৰত্যাশিত নম্বৰ ১ ট্ৰেক্টৰ ব্ৰেণ্ড আৰু বিশ্বৰ সৰ্ববৃহৎ ট্ৰেক্টৰ উৎপাদক । মহিন্দ্ৰা ট্ৰেক্টৰ হৈছে মহিন্দ্ৰাৰ ফাৰ্ম ডিভিজনৰ এক গুৰুত্বপূৰ্ণ উপাদান, যি হৈছে মহিন্দ্ৰাৰ ফাৰ্ম ইকুইপমেণ্ট চেক্টৰৰ ফ্লেগশ্বিপ ইউনিট আৰু ই ১৯.৪ বিলিয়ন ডলাৰ মহিন্দ্ৰা গ্ৰুপৰ অংশ ।

৪০ খনতকৈও অধিক দেশত উপস্থিতি থকা আৰু বিশ্বৰ একমাত্ৰ ট্ৰেক্টৰ ব্ৰেণ্ড মহিন্দ্ৰাই ইয়াৰ গুণগত মানদণ্ডৰ বাবে ডেমিং বঁটা আৰু জাপানী গুণগত মানদণ্ড পদক দুয়োটা লাভ কৰিছে । ২০১৯ চনৰ মাৰ্চ মাহত ৩ মিলিয়ন ট্ৰেক্টৰ উৎপাদন কৰা মহিন্দ্ৰা প্ৰথম ভাৰতীয় ট্ৰেক্টৰ নিৰ্মাতা হৈছিল।

লগতে পঢ়কঃ 'অনাথৰ মাতৃ' খ্যাত সিন্ধুটাই স্বপ্কালৰ দেহাৱসান

Mahindra Tractor sales drop 19 percent Farmer Agricultuire

Share your comments

Krishi Jagran Assamese Magazine Subscription Online Subscription

CopyRight - 2022 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.