Krishi Jagran Tamil
Menu Close Menu

অসম চৰকাৰৰ মৎস বিভাগত চাকৰি: আবেদন কৰক (Assam Fishery department recruitment 2021-22)

Sunday, 21 February 2021 10:58 AM
Assam fishery department recruitment

Assam fishery department recruitment

  মাজুলীৰ উপ-বিভাগীয় মৎস্য উন্নয়ন কাৰ্যালয়ত মৎস উন্নয়ন বিষয়াৰ দুটা চতুর্থ বর্গ পদৰ নিযুক্তিৰ বাবে এক জাননী প্ৰকাশ কৰিছে।

 

বিৱৰণ -

আবেদনৰ শেষ তাৰিখ:- ২৬-০২-২০২১

পদৰ নাম- মৎস উন্নয়ন বিষয়া

পদৰ সংখ্যা - দুটা

গ্রেড- চতুর্থ বর্গ

দৰমহা - Rs. 12000.00-52000 + গ্রেড পে Rs. 3900.00 pm

মৎস্য উন্নয়ন বিষয়া মাজুলী নিয়োগৰ যোগ্যতাৰ মানদণ্ড (Eligibility Criteria of Fishery Development Officer Majuli Recruitment)

শিক্ষাগত অৰ্হতা (Qualification): ৮ম শ্ৰেণী উত্তীৰ্ণ

নাগৰিকত্ব (Citizenship): প্রার্থীজন অসমত বাস কৰা বাধ্যতামূলক৷ ভাৰতৰ সংবিধানৰ অনুচ্ছেদ ৫ ৰ পৰা ৮ ত উল্লেখ থকা ধৰণে নিৰ্ধাৰিত প্ৰাৰ্থীজন ভাৰতীয় নাগৰিক হ'ব লাগিব।

নিযুক্তি এক্সচেঞ্জ পঞ্জীয়ন নং (Employment Exchange Registration No): প্ৰাৰ্থীজনে নিযুক্তি এক্সচেঞ্জত তেওঁৰ নাম পঞ্জীয়ন কৰিব লাগিব আৰু তাৰিখৰ সৈতে পঞ্জীয়ন নম্বৰ আবেদনত উল্লেখ কৰিব লাগিব।

বয়স ( Age): চৰকাৰী নিয়ম অনুসৰি 1.1.2021 তাৰিখত এজন প্ৰাৰ্থী 18 বছৰতকৈ কম বা 40 বছৰতকৈ অধিক বয়সৰ নহ'ব লাগিব। অৱশ্যে OBC/MOBCৰ বাবে উচ্চ বয়সৰ সীমা 43 বছৰ, SC/STৰ 45 বছৰলৈ ৰেহাই দিয়া হৈছে। প্রাক্তন চাকৰিয়ালৰ বাবে বয়স 42 বছৰ আৰু অক্ষমতা থকা ব্যক্তিৰ 50 বছৰ দিয়া হৈছে, বৰ্তমানৰ চৰকাৰী নিয়ম অনুসৰি।

 

মৎস্য উন্নয়ন বিষয়া মাজুলী নিয়োগৰ বাবে কেনেকৈ আবেদন কৰিব -

 

এপ্লিকেচনৰ সৈতে নিম্নলিখিত দস্তাবেজসমূহ থাকিব লাগিব:

ক) বৈধ নিয়োগ পঞ্জীয়ন কাৰ্ডকে ধৰি অন্যান্য আৱশ্যকীয়পত্ৰৰ সৈতে শিক্ষাগত আৰু অন্যান্য অৰ্হতা, বয়স, জাতিৰ সকলো প্ৰমাণপত্ৰ/মাৰ্ক শ্বীটৰ স্ব-প্ৰমাণিত প্ৰতিলিপি।

খ) আবেদন প্ৰপত্ৰত শেহতীয়া স্ব-প্ৰমাণিত পাছপোৰ্ট আকাৰৰ ফটোগ্ৰাফ আৰু শেহতীয়া পাছপোৰ্ট আকাৰৰ ফটোগ্ৰাফৰ দুটা প্ৰতিলিপি আবেদনৰ সৈতে যথাযথভাৱে পঠাব লাগিব।

গ) এপ্লিকেচনখন কেৱল 10.00 টকাৰ ডাক ষ্টাম্প লগাই 22 চেমি X 10 চেমি আকাৰৰ এটা স্ব-ঠিকনা ৰখা খামত পঠাব লাগিব৷

ঘ) আবেদন প্ৰাপ্ত কৰাৰ অন্তিম তাৰিখ হৈছে 26 ফেব্ৰুৱাৰী, 2021।

আবেদন পঠোৱাৰ ঠিকনা - উপ-বিভাগীয় মৎস্য উন্নয়ন বিষয়া, মাজুলী, গৰামুৰ, পিন-785104 লৈ আবেদন দাখিল কৰিব লাগিব। কোনো আবেদন কার্য্যানয়ত হাতত গ্রহণ কৰা নহ'ব।

আবেদন থকা খামটোত "উপ-বিভাগীয় মৎস্য উন্নয়ন বিষয়া, মাজুলী, গাৰামুৰ, পিন-785104, অসম" কাৰ্যালয়লৈ সম্বোধন কৰিব লাগিব আৰু স্পষ্টভাৱে "গ্ৰেড-IV পদৰ বাবে আবেদন" হিচাপে চিহ্নিত কৰিব লাগিব।

Advt. Details- Click Here

 

 

 

 

 

 

 

 

Assam govt recruitment Govt jobs 2021 Assam govt fishery department Fishery job

Share your comments

Krishi Jagran Assamese Magazine Subscription Online Subscription

CopyRight - 2021 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.