Krishi Jagran Tamil
Menu Close Menu

Punjab Assembly Poll: সংযুক্ত সমাজ মৰ্চাৰ ১০ জনীয়া প্ৰাৰ্থীৰ তালিকা ঘোষণা

Friday, 14 January 2022 02:39 PM
SSM release first list of Candidate Punjab Assembly Poll

SSM release first list of Candidate Punjab Assembly Poll

১৪ ফেব্ৰুৱাৰীত পঞ্জাৱ বিধানসভা নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিবলৈ কেইবাটাও কৃষক সংগঠনে মিলি গঠন কৰা ৰাজনৈতিক দল সংযুক্ত সমাজ মৰ্চাই বুধবাৰে ইয়াৰ দহজন প্ৰাৰ্থীৰ প্ৰাৰম্ভিক তালিকা ঘোষণা কৰে । উল্লেখ্য় যে, সংযুক্ত সমাজ মৰ্চাৰ নেতৃত্বৰ দায়িত্ব বলবীৰ সিং ৰাজেৱাল নামৰ এজন কৃষক নেতাক দিয়া হৈছে । তেওঁ সম্ৰালা বিধানসভা আসনৰ বাবে দলৰ প্ৰাৰ্থী হিচাপে মনোনীত কৰা হৈছে ।  

তালিকা অনুসৰি প্ৰেম সিং ভাংগু নামৰ এজন কৃষক নেতাই ঘানুৰৰ পৰা, হৰজিন্দৰ সিং তাণ্ডাখাদুৰ চাহিবৰ পৰা, ৰৱনীত সিং ব্ৰাৰ মোহালিৰ পৰা আৰু ড০ সুখমনদীপ সিঙে তৰণ তৰণৰ পৰা প্ৰতিদ্বণ্ডিতা আগবঢ়াব । ইয়াৰ উপৰিও তালিকা অনুসৰি কৰতাৰপুৰৰ পৰা  ৰাজেশ কুমাৰ, ফিল্লৌৰৰ  পৰা অজয় কুমাৰ, জয়টনৰ পৰা ৰমনদীপ সিং, কাদিয়ানৰ  পৰা বলৰাজ সিং আৰু মোগাৰ পৰা ড০ নৱদীপ সিঙে প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিব ।

কিছুদিন পূৰ্বে আগতে আম আদমী পাৰ্টিৰ সৈতে মিত্ৰতা প্ৰত্যাখ্যান কৰাৰ পিছত তেওঁলোকৰ প্ৰাৰ্থীৰ প্ৰথম তালিকা ঘোষণা কৰে বুলি বলবীৰ সিং ৰাজেৱালে কয় ।

কেন্দ্ৰই এতিয়া বাতিল কৰা কৃষি আইনৰ নিয়মাৱলীৰ বিৰুদ্ধে বিদ্ৰোহত জড়িত থকা কেইবাটাও পঞ্জাৱ কৃষক সংগঠনে ৰাজ্যিক বিধানসভা নিৰ্বাচনত প্ৰতিদ্বন্দিতা কৰিব বুলি যোৱা মাহত ইংগিত দিছিল । উল্লেখ্য যে, পঞ্জাৱত ১৪ ফেব্ৰুৱাৰীত নিৰ্বাচন অনুষ্ঠিত কৰা হ’ব আৰু ১০ মাৰ্চত ইয়াৰ ফলাফল ঘোষণা কৰা হ’ব ।

বলবীৰ সিং ৰাজেৱাল, ৭৯; আসন: সম্ৰালা

২৫ ডিচেম্বৰত পঞ্জাৱৰ ২২ টা কৃষক সংগঠনে প্ৰতিষ্ঠা কৰা এছএছএমৰ সভাপতি ৰাজেৱালে সম্ৰালাৰ লুধিয়ানা সমষ্টিৰ বাবে নিৰ্বাচনত অৱতীৰ্ণ হ'ব । তেওঁ এই সমষ্টিৰ ৰাজেৱাল গাঁৱৰ পৰা আহিছে । তেওঁ পঞ্জাৱৰ কৃষক সংঘ বিকেইউ (ৰাজেৱাল)ৰ সভাপতিও।

প্ৰেম ভাংগু, ৭১; আসন: ঘানুৰ

ভাংগু এছএছএমৰ আইনী কোষৰ আহ্বায়ক আৰু পেছাত এজন অধিবক্তা । তেওঁ অল ইণ্ডিয়া কিষাণ ফেডাৰেচনৰ পঞ্জাৱ শাখাৰ সভাপতি । ভাংগু পাটিয়ালা জিলাৰ ঘানুৰ আসনত প্ৰতিদ্বণ্ডিতা কৰিব । তেওঁ দুবাৰ এমএ আৰু আইনৰ ডিগ্ৰী লাভ কৰিছে।

হৰজিন্দৰ তাণ্ডা, 52; আসন: খাদুৰ চাহিব

তাণ্ডা হৈছে আজাদ কিষাণ সংগ্ৰাম সমিতিৰ মুৰব্বী যাৰ তৰ্ণ তৰণ আৰু গুৰদাসপুৰৰ লগতে দোৱাবা আৰু মালৱাৰ কেইখনমান জিলাত যথেষ্ট অনুসৰণ আছে । এই সমিতিখন এছএছএমৰ ২২ টা সমষ্টিৰ এটা ।

ৰৱনীত ব্ৰাৰ, 35; আসন: মোহালি

ব্ৰাৰ এজন বিকেইউ মুখপাত্ৰ (কাদিয়ান) আৰু এমবিএ । এই সংঘটো এছএছএমৰ সদস্য।

ড. সুখমনদীপ সিং ধিলন, 25; আসন: টাৰ্ণ তৰণ

তেওঁ এজন যুৱ এমবিবিএছ চিকিৎসক যি এতিয়া তেওঁৰ ইন্টাৰ্ণশ্বিপ কৰি আছে । ধিলন টিক্ৰী সীমান্তত ডাঃ সোয়াইমান সিঙৰ চিকিৎসা দলৰ এটা অংশ আছিল যি গোটেই বছৰটো কৃষকসকলক সহায় কৰিছিল ।

ৰাজেশ কুমাৰ, আসন: কৰতাৰপুৰ

কুমাৰ কৰতাৰপুৰ সংৰক্ষিত আসনৰ দাবীদাৰ । তেওঁ দোৱাবা কিষাণ সংগ্ৰাছ সমিতিৰ সদস্য । কুমাৰে কৃষক আন্দোলনত বেছিভাগ দিল্লী সীমান্তত অতিবাহিত কৰিছিল।

ডঃ ৰমনদীপ সিং; আসন: জয়টন

তেওঁ ফৰিদকোট জিলাৰ জয়তনৰ সংৰক্ষিত আসনৰ বাবে এজন ৰানিং চিকিৎসক । ডাঃ সিঙেও টিক্ৰি সীমান্তৰ ওচৰত এটা চিকিৎসা দলৰ অংশ হিচাপে সম্পূৰ্ণ বছৰটো অতিবাহিত কৰিছিল । তেওঁৰ বয়স মাত্ৰ ত্ৰিশ বছৰ ।

অজয় কুমাৰ; আসন: ফিল্লৌৰ

তেওঁৰ বয়স ত্ৰিশ দশকৰ মাজভাগত আৰু তেওঁ এজন অধিবক্তা হিচাপে কাম কৰে ।

বলৰাজ সিং ঠাকুৰ; আসন: কাদিয়ান

ঠাকুৰ মাঝা কিষাণ সংগ্ৰাশ সমিতিৰ এজন কেন্দ্ৰীয় নেতা।

নৱদীপ সংঘ (৪১); আসন: মোগা

২০১৭ চনত আপত যোগদান কৰাৰ আগতে সংঘ কংগ্ৰেছ আৰু এছএডিৰ সদস্য আছিল । তেওঁ আপৰ প্ৰাথমিক সদস্যপদৰ পৰা পদত্যাগ কৰিছিল । চলচ্চিত্ৰ প্ৰযোজক হোৱাৰ উপৰিও তেওঁ এজন সুৰা ঠিকাদাৰ।

 লগতে পঢ়কঃ Punjab Election 2022: ১৪ ফেব্ৰুৱাৰীত পঞ্জাৱত নিৰ্বাচন, জানক নিৰ্বাচন সবিশেষ

Punjab Election Poll Election

Share your comments

Krishi Jagran Assamese Magazine Subscription Online Subscription

CopyRight - 2022 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.