Krishi Jagran Tamil
Menu Close Menu

লোহৰি, মকৰ সংক্ৰান্তি, পোংগল, বিহুলৈ ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোবিন্দৰ শুভেচ্ছা

Thursday, 13 January 2022 09:59 AM
President  Greets people on  Bihu, Lohri, Makarsankranti , Pongal

President Greets people on Bihu, Lohri, Makarsankranti , Pongal

ৰাষ্ট্ৰপতি ৰামনাথ কোবিন্দে বুধবাৰে দেশৰ সহ-নাগৰিকসকলক লোহৰি (১৩ জানুৱাৰীত পৰা), মকৰ সংক্ৰান্তি, পোংগল, ভোগালী বিহু, উত্তৰায়ান আৰু পৌষ পৰ্ব (১৪ জানুৱাৰীত পৰা)ৰ শুভেচ্ছা জনাইছে।

আমাৰ দেশত উদযাপন কৰা বেছিভাগ উৎসৱে প্ৰকৃতি আৰু কৃষিৰ সৈতে আমাৰ অবিচ্ছেদ্য সম্পৰ্ক কঢ়িয়াই আহিছে বুলি উল্লেখ কৰি তেওঁ তেওঁৰ বাৰ্তাত কয়: "লোহৰি, মকৰ সংক্ৰান্তি, পোংগল, ভোগালী বিহু, উত্তৰায়ন আৰু পৌষ পৰ্ব উপলক্ষে মই ভাৰত আৰু বিদেশত বাস কৰা সকলো সহ-নাগৰিকলৈ শুভেচ্ছা জ্ঞাপন কৰিছো।"

"আমাৰ দেশত উদযাপন কৰা বেছিভাগ উৎসৱে প্ৰকৃতি আৰু কৃষিৰ সৈতে আমাৰ অবিচ্ছেদ্য সম্পৰ্ক আছে । লোহৰি, মকৰ সংক্ৰান্তি, পোংগল, ভোগালী বিহু, উত্তৰায়ান আৰু পৌষ পৰ্বৰ উৎসৱবোৰে শস্য চপোৱাৰ বতৰ চিহ্নিত কৰে যিহেতু শীতকাল শেষ হয় আৰু বসন্তৰ সূচনা হয় । মানুহে ভাল শস্য চপোৱাৰ ফল উপভোগ কৰে ।এই উৎসৱবোৰ উদযাপন কৰে যিয়ে আমাৰ পৰিৱেশ সংৰক্ষণৰ প্ৰয়োজনীয়তাৰ ওপৰতো গুৰুত্ব আৰোপ কৰে । ই কেৱল ভাৰতীয় বৈচিত্ৰ্যৰ উদাহৰণ নহয়, আমাৰ দেশৰ বৈচিত্ৰ্যৰ মাজত একতাৰ উদাহৰণও," ৰাষ্ট্ৰপতি ভৱনৰ এক বিজ্ঞপ্তি অনুসৰি তেওঁ কয়।

ৰাষ্ট্ৰপতি কোবিন্দে লগতে কয় যে তেওঁ ভগৱানৰ ওচৰত প্ৰাৰ্থনা কৰে যে এই উৎসৱবোৰে জনসাধাৰণৰ মাজত ভ্ৰাতৃত্বৰ ভাৱনা বিকশিত কৰে আনহাতে আমাৰ দেশত সমৃদ্ধি আৰু সুখ বিৰাজ কৰে।

লগতে পঢ়কঃ Indian Republic Day 2022: 'বৈচিত্ৰ্যৰ মাজত একতা'ৰ বাৰ্তা

Bhogali Bihu Presisident Greetins for Bihu

Share your comments

Krishi Jagran Assamese Magazine Subscription Online Subscription

CopyRight - 2022 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.