Krishi Jagran Tamil
Menu Close Menu

স্বস্তিৰ নিশ্বাস !!! অৱশেষত উচ্চতম ন্যায়ালয়ে গঠন কৰি দিয়া বিশেষ কমিটিয়ে কৃষি আইন সন্দর্ভত দাখিল কৰিলে প্রতিবেদন

Saturday, 03 April 2021 07:48 PM
SC Special committee submitted the report  regarding the farmers act, 2020

SC Special committee submitted the report regarding the farmers act, 2020

  উচ্চতম ন্যায়ালয় নিযুক্ত পেনেল এখনে কৃষি আইন তিনিখনৰ ওপৰত বন্ধখামেৰে ইয়াৰ প্ৰতিবেদন দাখিল কৰে। এতিয়া জানিব পৰা মতে গোচৰটোৰ পৰৱৰ্তী শুনানিৰ সময়ত প্ৰতিবেদনটো প্ৰকাশ কৰা হ'ব।

 সমিতিৰ এজন সদস্য অনিল ঘানৱতে কয় যে "আমি ১৯ মাৰ্চত আদালতৰ পঞ্জীয়কক এটা চীল কৰা খামএটাত প্ৰতিবেদন দাখিল কৰিছিলোঁ। পিআইএলৰ পৰৱৰ্তী শুনানিৰ তাৰিখত ইয়াক ৰাজহুৱা কৰা হ'ব,"। উল্লেখযোগ্য যে অনিল ঘানৱত এখন ফাৰ্ম ইউনিয়নৰ মুৰব্বী আৰু আইনখনৰ পক্ষত ওকালতি কৰি আছে।

সমিতিয়ে পৰামৰ্শ কৰা অংশীদাৰসকলৰ বিষয়ে সোধা আৰু আইনখনৰ ওপৰত তেওঁলোকৰ মতামতৰ বিষয়ে সোধাত ঘানৱতে কয়, "এতিয়া আমাৰ ভূমিকা শেষ হৈছে। আমি এই বিষয়ে ৰাজহুৱা কৰাৰ আগতে একো ক'বলৈ অনুমোদিত নহয়।"

ছেপ্টেম্বৰত সংসদৰ দ্বাৰা গৃহীত আৰু কৃষক ইউনিয়নৰ দ্বাৰা বিৰোধিতা কৰি থকা তিনিখন আইন হৈছে 1. কৃষক উৎপাদন বেপাৰ আৰু বাণিজ্য আইন (The Farmers’ Produce Trade and Commerce Act), 2. অত্যাৱশ্যকীয় সামগ্ৰী (সংশোধনী) আইন (The Essential Commodities (Amendment) Act), আৰু 3. মূল্য নিশ্চয়তা আৰু কৃষি সেৱা আইনৰ ওপৰত কৃষক চুক্তি (The Farmers Agreement on Price Assurance and Farm Services Act.)।

আৰু পঢ়ক- কম মূল্যতে লাভ কৰক মহিন্দ্রা ফাইনেন্সৰ পৰা টেক্টৰ, কেনেকৈ কত লাভ কৰিব পাৰে চাওক

১২ জানুৱাৰীত, উচ্চতম ন্যায়ালয়ে তিনিটা আইন ৰূপায়ণত স্থগিত কৰে আৰু ইয়াৰ পৰিপেক্ষিতত "কৃষি আইন আৰু চৰকাৰৰ মতামতৰ ওপৰত কৃষকসকলৰ অভিযোগ শুনিবলৈ আৰু পৰামৰ্শ দিয়া" বিশেষজ্ঞসকলৰ চাৰিজনীয়া এখন সমিতি নিয়োগ কৰে।

এজন সদস্যৰ পিছত, ফাৰ্ম ইউনিয়নৰ নেতা ভীপিন্দৰ সিং মনে নিজে পেনেলৰ পৰা আঁতৰি যায়, বাকী তিনিজন সদস্যই কৃষক গোট, কৃষক উৎপাদক সংগঠন, বিষয়া আৰু উদ্যোগৰ প্ৰতিনিধিকে ধৰি অংশীদাৰসকলক লগ কৰে। অৱশ্যে, ফাৰ্ম ইউনিয়নবোৰে পেনেলটো লগ কৰিবলৈ অস্বীকাৰ কৰিছিল।

আৰু পঢ়ক- গােলাঘাট জিলাৰ কৃষক বন্ধুৰ বাবে সুখবৰ (assam govt offering free agriculture machine to Golaghat District under schemes)

Farmers act 2020-2021 Sc Special committee submitted report Agriculture Supreme court on farmers act

Share your comments

More on this section

Krishi Jagran Assamese Magazine Subscription Online Subscription

CopyRight - 2021 Krishi Jagran Media Group. All Rights Reserved.